Vinci ismét legyőzte Babos Tímeát

VinciBabos Tímea három szettben kikapott a címvédő, hatodik helyen kiemelt Roberta Vincitől (a képen) kedden a Szentpéterváron zajló, 710 ezer dollár (206,6 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztorna első fordulójában, így egyesben továbbra is nyeretlen a 2017-es évben.

A két játékos tavaly is találkozott a Néva-parti városban, akkor a hamarosan 34 éves olasz 7:6, 4:6, 7:6-ra győzött a negyeddöntőben, 4/1-re javítva mérlegét 23 esztendős riválisa ellen.

A hatodik összecsapáson a világranglistán 30. Babos 3:0-s hátrányba került, ám rögtön visszavette a bréket, és kiegyenlített. Az őt kilenc hellyel megelőző Vinci 4:3-nál ismét elvette a feszültnek tűnő – egyszer ütőjét is eldobó – magyar adogatását, és egy ásszal lezárta a 36 perces szettet.

A folytatásban a 2015-ben US Open-döntős olasz ismét 2:0-ra elhúzott, ám a kevesebbet rontó Babos 4:2-re fordított, aztán 5:3-nál kiszerválta játszmát, és 42 perc alatt egyenlített.

A döntő szett Babos-brékkel és 3:1-gyel indult, de nemsokára már a fonák nyesésekre építő Vinci vezetett 4:3-ra, aztán 4:4-nél a magyar két bréklabdát elpuskázott. Később 4:5-nél a mérkőzésben maradásért szervált, és a második meccslabdát már nem tudta hárítani, így befejezte szentpétervári szereplését. A találkozó 2 óra 4 percig tartott.

Babos Sencsen, Sydney és az Australian Open után negyedik idei tornáján sem tudott egyesben mérkőzést nyerni.

St. Petersburg Ladies Trophy, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Roberta Vinci (olasz, 6.) – Babos Tímea 6:3, 3:6, 6:4
Annika Beck (német) – Kiki Bertens (holland, 7.) 7:5, 3:6, 6:4
Julija Putyinceva (kazah) – Johanna Larsson (svéd) 6:0, 1:0-nál Larsson feladta.