Vincze Balázs csapata hét góllal győzte le a Szegedet

Vincze BalázsAz esélyesebb csapatok sikerét hozták a szerda esti mérkőzések a férfi vízilabda ob I 19. fordulójában: az FTC a KSI-t, az OSC a Szegedet hazai medencében verte, míg a Szolnok az UVSE, a BVSC pedig a Pécs ellen idegenben diadalmaskodott.

A Kondorosi úton Kevin Graham talán kicsit váratlanul eleresztett távoli lövésével jutott előnyhöz az OSC-Újbuda a 2. percben (1-0). Hegedüs Gábor egy megúszás után növelte a hazai előnyt, de Kiss Csaba 5 méteresével szépített a Szeged a 3. perc elején.

Lukas Seman a vízre pattintott egy fórt az 5. perchez érve, majd nem sokkal később újra helyzetbe került, volt esélye a Szegednek az egyenlítésre. Többször is, ennek ellenére egy időkérés után kihasználta az emberelőnyt az OSC, Brguljan talált be, 3-1. Sőt, Bisztritsányi Dávid remek védése után még volt idő egy újabb támadásra, amelyet Kovács Gábor fejezett be (4-1), ezzel zárult az első negyed.

Aljosa Kunac nagy góljával közeledett a Szeged (4-2) a második negyed elején, majd Juhász Zsolt ejtett remekül Molnár Dávid kapujába. Szellős hazai blokk következett ezután, amelyet Varga Zsolt átlőtt, 5-3 volt az állás a negyed 2. percében. Éppen a szakasz közepén jártunk, amikor Hegedüs emberelőnyből növelte az OSC előnyét (6-3).

Bundschuch Erik góljával már 7-3 volt a hazaiaknak, ezt kozmetikázta Chilkó Márton 1:46-tal a nagyszünet előtt (7-4). Vincze Balázs megtehette, hogy a cseréknek is szerepet ad, Jávor Dániel meg is hálálta a bizalmat, övé volt a nyolcadik OSC-gól.

A harmadik negyed elején Kovács Gábor nagyon szép gólt lőtt emberelőnyből (9-4). Kiss Csaba teljesen váratlanul lőtt védője szorításában a jobb szélről, Bisztritsányi Dávid ezt nem védhette, becsülettel küzdött a Szeged. A 4. percben Jávor Dániel lőtt Meixner Marcell „szeme közé”, ekkor már ő védte a szegedi kaput (10-5), majd egy villámgyors emberelőnyös góllal Seman válaszolt. Forgatta csapatát Vincze Balázs, a 6. percben Salamon és Hegedüs gyötörte 5 méterest érően Varga Zsoltot, a büntetőt Seman lőtte a kapuba (10-7).

Seman ellen ítéltek, az ellentámadásból szépen húzta a labdát a kapuba Hegedüs, ez volt a harmadik gólja (11-7), majd újabb kontra a szegediek ellen, és egy eredménytelen Bundschuch-löket következett, el akarta dönteni a hazai csapat a meccset az utolsó kisszünetre. 36 másodperccel a negyed vége előtt Varga Péter időt kért a szegedi akció előtt, és mivel jött az előny, és Seman betalált, megérte. 11-8-cal jött az utolsó negyed.

Egy kettős emberelőny legeslegvégén talált be Bátori Bence a zárónegyed elején (12-8), majd egy páros kiállítás után elvesztette a labdát a Szeged, Kovács megúszott és ötre növelte a különbséget. És ezután következett Drasko Brguljan fantasztikus találata: a jobb szélen úszott fel a montenegrói, és az egyik tempó közben gyakorlatilag belöbbölte a kapuba a labdát (14-8)

Varga Zsolt szépített a negyed 5. percében, erre Juhász Zsolt válaszolt, hogy aztán a két kapusé legyen a főszerep. Bisztritsányi és Meixner is bravúrral ütött ki egy, illetve két lövést. Decker Ádám szabálytalankodott 5 méterest érően Seman ellen, a büntetőt Chilkó lőtte, de Bisztritsányi és a kapufa közös erővel hatástalanított. A válogatottban az utóbbi időben remeklő Salamon Ferenc sem maradt gól nélkül aztán, 1 perc 5 másodperccel a vége előtt lőtt be egy fórt (16-9).

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője: „Az Eger ellen, két világklasszis center ellen meg tudtuk oldani a védőfeladatainkat, alig volt kiállítás a mérkőzésen, ez egy bizonyos játékvezetői felfogást tükröz. Ezzel szemben ma a mérkőzés derekára 10-4 volt a kiállítási arány, ezt nem tudom hová tenni. Mindezektől függetlenül mi belekezdtünk egy nagyon kemény munkába a csapattal az Eger elleni meccs előtt is már, mondjuk úgy, a New York-i utunkat követően. Ez nem engedi meg még azt, hogy pihenőt adjak a csapatnak, ez meglátszott a mérkőzés egyes szakaszaiban. Most úgy tervezem, hogy a jövő héten kapnak majd három nap pihenőt a játékosok. Ez is kell majd ahhoz, hogy a feladatainkat meg tudjuk oldani.”

Varga Péter, a Szeged vezetőedzője: „A mai mérkőzésen őszintén szólva a gyenge kapusteljesítmény gátolta meg a csapatot abban, hogy még szorosabb legyen a végeredmény. Nem kapta el a fonalat a meccs elején a kapusunk, ez meghatározta a folytatást, onnantól futnunk kellett az eredmény után. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy nagyon szomorkodnunk kellene, az OSC jobb csapat, és mi nem feltétlenül erre a meccsre készültünk, sokkal inkább a hétvégire, amit mindenképpen meg kell nyernünk.”

E.ON férfi ob I., 19. forduló:

A Híd-OSC-Újbuda – Tiszavirág-Szeged-Diapolo 16-9 (4-1, 4-3, 3-4, 5-1)
Gól: Hegedüs 3, Kovács G. 3, Brguljan 2, Jávor 2, Juhász 2, Bátori 1, Bundschuch 1, Graham 1, Salamon 1, ill. Seman 3, Kiss Cs. 2 (1), Varga Zs. 2, Chilkó 1, Kunac 1.

Debreceni VSE – VasasPlaket 7-6 (1-1, 2-2, 1-1, 3-2)
Gól: Tóth P. 2, Szabó B. 2, Halek 2, Kincses, illetve Sedlmayer 2, Bóbis, Burián, Takács, Német.

FTC-KSI SE 15-7 (5-2, 4-4, 1-1, 5-0)
Joel Swift 3, Nyéki Balázs 2, Kolozsi 2, Jansik Szilárd 2, Regős, Csapó, Ernyey, Katonás, Roach, Avramovic, ill. Fejős Róbert 3, Marnitz Márk 2, Kovács Gergő, Miklós Levente Dávid.

PVSK-Mecsek-Fűszért – BVSC-Wáberer Hungária-Zugló 9-14 (2-3, 3-5, 2-3, 2-3)
Francsics Dániel 3, Polovic Krisztián 3, De Blasio 2, Müller Máté, ill. Pásztor Mátyás 4, Létay Krisztián 4, Kovács P. 2, Török Béla 2, Szabó Bence, Kotsidis.

UVSE-Hunguest Hotels – SzolnokiDózsa-Közgép VSC 9-17 (1-6, 4-2, 1-5, 3-4)
Tóth Zoltán 2, Dávid Zoltán Péter 2, Hertzka Olivér 2, Korényi Balázs 2, Nagy Ádám, ill. Milan Alekszics 6, Madaras Norbert 5, Vámos Márton 2, Mitrovics 2, Jansik Dávid, Simon Henrik.

Valdor-Szentes – ZF-Eger 9-14 (2-3, 3-4, 2-3, 2-4)
Gól: Werner Richárd 3, Boros Tamás 2, Rakonjac 2, Weszelovszky, Vörös Viktor, ill. Hosnyánszky Norbert 3, Hárai Balázs 2, Lőrincz Bálint 2, Vapenski 2, Szivós Márton, Erdélyi Balázs, Zalánki Gergő, Angyal Dániel, Cuckovic.

A Kaposvári VK–RacioNet-Honvéd mérkőzés technikai okok miatt elmaradt.

Forrás: waterpolo.hu