Wales csoportelsőként jutott tovább

Oroszország ellen Aaron Ramsey nyitotta a gólok sorát. Fotó: sportinglife.com

Wales válogatottja 3-0-ra legyőzte Oroszországot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság hétfői játéknapján, a B csoport harmadik fordulójában, ezzel előbbi bejutott a 16 közé, utóbbi pedig kiesett.

Bale már az első percben megvillant, de veszélyes lövését Akinfejev kivédte. A walesiek a folytatásban is több nagy helyzetet alakítottak ki, az első félidőben összesen kilenc alkalommal találták el a kaput, és két góljukkal nagyon közel kerültek a győzelemhez.

11. perc: A félpályánál labdát veszítettek az oroszok, Joe Allen remek ütemben ugratta ki a leshatáron kilépő Aaron Ramsey-t, az Arsenal középpályása pedig a kimozduló Akinfejev kapus fölött a hálóba emelt (1-0).

20. perc: Ezúttal az orosz térfél közepén szerzett labdát Wales válogatottja, Gareth Bale átadása után a ziccerbe kerülő Neil Taylor előbb még hibázott, de a kapusról kipattanó labdát a Swansea City védője a hálóba lőtte (2-0).

A játék képe a szünet után sem változott, az oroszok valamivel többet birtokolták a labdát, de Wales rendkívül hatékonyan kontrázott, Bale révén növelte előnyét, és magabiztos, megérdemelt sikerével a csoport első helyéről jutott a 16 közé.

67. perc: Egy újabb gyors walesi ellenakció végén Aaron Ramsey passzolt a 16-os bal oldalánál betörő Gareth Bale-hez, a Real Madrid sztárja pedig jobb külsővel Akinfejev lábai mellett a kapu bal sarkába pörgetett (3-0).

A britek szombaton Párizsban játsszák nyolcaddöntős meccsüket az A, a C vagy a D csoport harmadik helyezettjével.

B csoport, 3. forduló:

Wales – Oroszország 3-0 (2-0)
Toulouse, Stadium de Toulouse, 28 840 néző, v.: Jonas Eriksson (svéd)
Gól: Ramsey (11.), Taylor (20.), Bale (67.)
Wales: Hennessey – Gunther, Chester, A. Williams, Davies, Taylor – Allen (Edwards, 74.), Ledley (King, 76.), Ramsey – Bale (Church, 83.), Cokes.
Oroszország: Akinfejev – Szmolnyikov, V. Berezuckij (A. Berezuckij, 46.), Ignasevics, Kombarov – Mamajev, Glusakov – Szmolov (Szamedov, 70.), Sirokov (Golovin, 52.), Kokorin – Dzjuba.

[Customads id=646335]

Az angol válogatott gól nélküli döntetlent játszott a szlovák csapattal a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság hétfői játéknapján, így előbbi a második helyen lépett tovább a B csoportból, utóbbi pedig a harmadik helyen zárt.

A találkozón Roy Hodgson szövetségi kapitány együttese – amely egy győzelemmel a 16 közé juttatta volna a magyarokat – ugyan nagy fölényben futballozott, de támadásban hiányzott belőle a kreativitás, így a szlovákok viszonylag könnyedén tartották az eredményt.

Az angol válogatott a jövő hétfői nyolcaddöntőben a magyarokat is felvonultató F csoport második helyezettjével játszik Nizzában.

Anglia – Szlovákia 0-0
St. Étienne, Stade Geoffroy Guichard, 39 051 néző, v.: Carlos Velasco Carballo (spanyol)
Anglia: Hart – Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand – Henderson, Dier, Wilshere (Rooney, 56.) – Lallana (Alli, 60.), Vardy, Sturridge (Kane, 76.)
Szlovákia: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan – Kucka, Pecovsky (Gyömbér, 67.), Hamsík – Mak, Duda (Swento, 57.), Weiss (Skriniar, 78.).

A B csoport végeredménye: 1. Wales 6 pont, 2. Anglia 5, 3. Szlovákia 4, 4. Oroszország 1