Wawrinka háromjátszmás sikerrel a nyolcaddöntőben

Stan Wawrinka. Fotó: Philippe Montigny / FFT

A 2015-ös győztes, Stan Wawrinka három szettben nyert az olasz Fabio Fognini ellen, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.

A harmadik helyen kiemelt svájci játékos a nyolcaddöntőben mindenképpen egy hazai teniszezővel találkozik, ugyanis a Richard Gasquet-Gaël Monfils összecsapás továbbjutója vár rá.

A szombat esti eső a további mérkőzéseket „elmosta” Párizsban, így több félbeszakadt találkozót is vasárnap kell befejezniük a feleknek.

A szombati legnagyobb meglepetés a 9. helyen kiemelt gnieszka Radwanska kiesése jelentette. A rengeteget hibázó lengyel teniszezőnőt a francia Alizé Cornet győzte le sima két játszmában. A nyolcaddöntőben Caroline Garcia lesz Cornet ellenfele, így biztos, hogy a legjobb nyolc között lesz francia női teniszező az idei Roland Garroson.

Roland Garros

Férfi egyes, 3. forduló:

Andy Murray (brit, 1.) – Juan Martin Del Potro (argentin, 29.) 7:6(8), 7:5, 6:0
John Isner (amerikai, 21.) — Karen Hacsanov (orosz) 6:7(1) – félbeszakadt.
Fernando Verdasco (spanyol) — Pablo Cuevas (uruguay-i, 22.) 6:2, 6:1, 6:3
Kei Nishikori (japán, 8.) — Hyeon Chung (dél-koreai) 7:5, 6:4, 6:7(4), 0:3 — félbeszakadt.
Stan Wawrinka (svájci, 3.) — Fabio Fognini (olasz, 28.) 7:6(2), 6:0, 6:2
Richard Gasquet (francia, 24.) — Gael Monfils (francia, 15.) 5:6-nál félbeszakadt.
Kevin Anderson (dél-afrikai) — Kyle Edmund (brit) 6:7(6), 7:6 (4), 5:7, 6:1, 6:4
Marin Cilic (horvát, 7.) — Feliciano Lopez (spanyol) 6:1, 6:3, 6:3