Wawrinka is kiesett Monte Carlóban

WawrinkaA világelső Andy Murray kiesése után búcsúzott Monacóban a 3. helyen kiemelt Stanislas Wawrinka és az osztrák Dominic Thiem is.

Wawrinka a cseh Jiri Vesely ellen kezdte meg szereplését. Az ő neve onnan lehet ismerős, hogy tavaly ugyanezen a tornán ejtette ki nagy meglepetésre Djokovicsot. Nos, idén is egy nagyágyú jutott neki a második fordulóra, idén is sikerült egyenlítenie szetthátrányból, de a meglepetés ezúttal elmaradt (6:2, 4:6, 6:2). Véghez vitte a meglepetést helyette az uruguayi Pablo Cuevas (16.), aki Indian Wells után újra negyeddöntőzik egy Mastersen ebben az évben. Wawrinka nem igazán találta a pályát vele szemben, Cuevas győzelme egy percig nem volt kétséges.

Az alsó ágon Rafael Nadal (4.) és Novak Djokovics (2.) is megszenvedett legalább egy mérkőzésen. A címvédő spanyolnak a kezdés volt nehéz, a brit Kyle Edmunddal szemben. Az első szettben bár a Salakkirály játékot sem veszített, annyira dominált, a fiatal Edmund a folytatásra nem vesztette el kedvét. Mi több, roppant látványos tenisszel rukkolt elő, a lehető legtöbb pillanatban nyerő ütéssel igyekezte lezárni a pontokat. Az elismerésre méltó mentalitás eredménye a 7:5-ös egyenlítés és break-előny a döntőszettben lett. A meglepetés küszöbének árnyékában azonban megállt a tudomány Edmund számára. Csalódott azonban így sem lehet, megmutatta, miért is tartják nagy tehetségnek (6:0, 5:7, 6:3).

Nadal ezt követően a csütörtökön 20 évessé váló Alexander Zverevet (14.) győzte le nagyon simán. A német tehetségnek biztos, jobban is telt már ez a fontos nap, szettenként csak egy-egy játékot tudott nyerni. Nadalnak a negyeddöntőben sem ígérkezik nehezebb feladat. Diego Schwartzmannal fog játszani, aki Roberto Bautista-Agut (12.) és Grigor Dimitrov (8.) korai kiesésének is köszönhetően jutott el ilyen magasságokba (ő ejtette ki Bautistát).

Novak Djokovics jó formája továbbra is várat magára. Első meccsén Gilles Simon újra megdolgoztatta. A nyertes első szettet követően visszaengedte a mérkőzésbe a rutinos franciát, a döntőjátszmában pedig egyenest a győzelemért szerválhatott. Ám a szerb a gyengébb forma ellenére úgy menedzselte a nehéz szituációt, ahogyan legszebb napjaiban (6:3, 3:6, 7:5).

Némileg hasonló volt a forgatókönyv a Pablo Carreno Busta (13.) elleni nyolcaddöntőn is. Nadal régi „patronáltja” azonban nem jutott olyan közel a győzelemhez, mint Simon, de hatalmas szívének köszönhetően méltó ellenfele volt Djokovicnak. 4:4-nél egy pontra volt attól, hogy a meccsért adogasson, de a korábbi világelső szerb önmagához hűen megtalálta a módját, hogy jobbnak bizonyuljon a fontos pillanatokban. A negyeddöntőben David Goffinnel (10.) játszik. A belga a 16 között pikáns meccset nyert meg az osztrák Dominic Thiem (6.) ellen.