Wawrinka magabiztosan győzött Federer ellen

Stanislas Wawrinka. Fotó: FFT

A Francia Nyílt Teniszbajnokság 10. napján női és férfi egyesben már lejátszottak 2-2 negyeddöntőt. A meglepetést Jo-Wilfried Tsonga szolgáltatta, aki hazai közönség előtt öt játszmában győzte le az 5. helyen kiemelt Kei Nishikorit.

A japán és a francia játékos találkozójának első felét magabiztosan „húzta be” Jo-Wilfried Tsonga. A harmadik szettben fordult a kocka, ekkor történt egy incidens a pályán, az óriási szélben az egyik kijelzőből leszakadt egy darab, ami ráesett az egyik nézőre. Szerencsére nem történt nagyobb baj, ám a mérkőzést egy időre félbe kellett szakítani. A folytatásban Nishikori kapta el a fonalat és a japán teniszező ki tudott egyenlíteni. A döntő szettet végül 6:3 arányban húzta be Tsonga.

Tsonga következő ellenfele Stanislas Wawrinka lesz, aki két és fél szetten keresztül szinte tökéletes játékkal mattolta Roger Federert. A második helyen kiemelt svájci játékos a harmadik játszmában megrázta magát és rövidítésre mentett, ám a tie-breaket nagy csatában behúzta Wawrinka.

Tsonga és Wawrinka eddig hat alkalommal játszott egymás ellen, a mérleg: 3-3. A svájci és a francia játékos kétszer futott össze a Roland Garroson, 2011-ben a  legjobb 32 között 4:6, 6:7(3), 7:6(5), 6:2, 6:3  arányban Wawrinka nyert. Egy évvel és egy körrel később visszavágott Tsonga, aki 6:4, 7:6(6), 3:6, 3:6, 6:4 arányban múlta felül Wawrinkát.

Tavaly a Davis Kupa fináléjában Wawrinka nyert 6:1, 3:6, 6:3, 6:2 arányban. A svájci teniszező legjobb eredménye a Roland Garroson a 2013-as negyeddöntő, amikor Rafael Nadaltól kapott ki sima három szettben. Tsonga szintén 2013-ban érte el a legjobb eredményét a párizsi salakon, az elődöntőben David Ferrertől kapott ki három játszmában.

A nőknél nagyon simán nyert a negyeddöntőben Ana Ivanovics és Lucie Safarova is. Kettejük mérlege 5-3 Safarova javára. A Roland Garroson 2008-ban Ivanovic nyert 6:1, 6:2 arányban, míg tavaly Safarova bizonyult jobbnak (6:3, 6:3). A szerb teniszezőnő 2007-ben mindössze 19 évesen jutott be először a Roland Garros fináléjába, ám két szettben kikapott Justine Henin-től. Egy évvel később viszont Dinara Szafina ellen 6:4, 6:3 arányban nyert Ivanovics, aki azóta még a negyeddöntőbe sem tudott bejutni.

A junioroknál a második fordulóban három magyar teniszező volt érdekelt, ám közülük csak Stollár Fanny jutott tovább. Párosban Gálfi Dalma és Stollár Fanny szerdán egy francia duó ellen lép pályára.

Roland Garros

Férfi egyes, negyeddöntő:

Jo-Wilfried Tsonga (francia, 14.)-Kei Nishikori (japán, 5.) 6:1, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3
Stanislas Wawrinka (svájci, 8.)-Roger Federer (svájci, 2.) 6:4, 6:3, 7:6(4)