Welbeck két gólt szerzett Svájcban

WelbeckHétfőn Európában folytatódtak a labdarúgó Eb-selejtezők.
A C csoportban Spanyolország könnyedén hozta a kötelező győzelmet Macedónia ellen. Az első gólt Sergio Ramos szerezte tizenegyesből, majd két perccel később a 21 éves Paco Alcacer második válogatott mérkőzésén gólt szerzett. Busquets az első félidő hosszabbításában szerezte a spanyolok harmadik gólját, majd a második játékrészben David Silva és Pedro is bevette a macedón kaput (5-1).

Munir El Haddadi a Barcelona 19 éves csatára csütörtökön Felcsúton az U21-es spanyol válogatottban 77 percet játszott. Ma Valenciában Vicente del Bosque a 77. percben cserélte be Koke helyére a Macedónia elleni Eb-selejtezőn. Mindkét válogatottban újonc volt, nyáron még az U19-es válogatottban három mérkőzésen három gólt lőtt.

A csoportban Szlovákia Róbert Mak egyetlen góljával nyert Kijevben, míg Luxembourg és Fejéroroszország megosztozott a pontokon. Október 9-én Szlovákia látja vendégül a spanyolokat.

Az E csoportban Anglia Danny Welbeck két találatával nyert Svájcban, Litvánia San Marinóban két gólt rúgott, míg az észtek egyetlen találattal nyertek Szlovénia ellen.

A G csoportban Ausztria nem bírt Svédországgal, de úgyis mondhatnánk Zlatan Ibrahimovicék két pontot hagytak Bécsben. David Alaba a 7. percben büntetőből szerezte meg avezetést az osztrákoknak, ám öt perccel később Erkan Zengin kiegyenlített. A svédek a hajrában bevetették Johan Elmandert és Pontus Wernbloomot is, ám nem tudták megszerezni a győztes gólt. Oroszország 4-0-ra nyert Liechtenstein ellen, a vendégek két öngólt is vétettek. Október 9-én Oroszország látogat Svédországba, a két válogatott legutóbb 2008-ban az Európa-bajnokságon játszott egymás ellen, akkor az oroszok két góllal nyertek Innsbruckban.