Wimbledon: a nőknél máris hullottak a kiemeltek

Victoria Azarenka (BLR) in action against Elena Vesnina (RUS). The Championships 2017 at The All England Lawn Tennis Club, Wimbledon. Day 3 Wednesday 05/07/2017. Credit: AELTC/Jed Leicester.

Remekül tért vissza Victoria Azarenka. AELTC/Jed Leicester.

Az Angol Nyílt Teniszbajnokság harmadik játéknapján a férfiaknál kiesett a 14. helyen kiemelt Lucas Pouille.

A nőknél  Jelena Vesznyinának (orosz, 15.), Madison Keysnek (amerikai, 17.), Anastasija Sevastovának (lett, 18.), Barbora Strycovának (cseh, 22.) és Carla Suarez Navarrónak (spanyol, 25.) kellett búcsúznia Wimbledontól.

A nap egyik legjobb mérkőzését a brit Johanna Konta és a horvát Donna Vekic vívta egymás ellen. Három óra 10 perc játék után a döntő szettben Konta nyert 10:8 arányban. A brit teniszezőnő következő ellenfele a görög Maria Szakkari lesz.

A kétszeres wimbledoni győztes (2011, 2014) Petra Kvitova (cseh, 11.) Madison Brengle-től kapott ki. Az amerikai teniszező következő ellenfele Caroline Garcia (francia, 21.) lesz.

A kétszeres Ausztrál Open-győztes (2012, 2013) Victoria Azarenka már édesanyaként lépett pályára Wimbledonban. A korábbi világelső tavaly a Roland Garroson játszott utoljára, ahol rögtön az első fordulóban kikapott, majd december 19-én megszületett kisfia, Leo.

Azarenka Mallorcán tért vissza, ahol előbb legyőzte Risa Ozakit, majd kikapott ahorvát Ana Konjuhtól.

Wimbledonban a fehérorosz teniszezőnő az első fordulóban Catherine Bellis ellen szetthátrányból fordított, majd sima két játszmában győzte le Jelena Vesznyinát (orosz, 15.). Azarenka következő ellenfele a brit Heather Watson lesz, aki a 2. fordulóban Anastasija Sevastovát (lett, 18.) búcsúztatta. Azarenka korábban négy alkalommal győzte le Watsont.

Amennyiben ezen az ágon Simona Halep (román, 2) legyőzi a kínai Shuai Penget is, akkor a legjobb 16 között összejön a 2015-ös US Open negyeddöntő párosítása. Két évvel ezelőtt Halep 6:3, 4:6, 6:4 arányban nyert Azarenka ellen.

A férfiaknál a 3. fordulóban Kei Nishikori (japán, 9.) és Roberto Bautista Agut (spanyol, 18.) összecsapása tűnik ígéretesnek annak ellenére, hogy kettejük eddigi négy mérkőzését a japán teniszező nyerte meg.

Férfiak, 2. forduló:

Andy Murray (brit, 1.) — Dustin Brown (német) 6:3, 6:2, 6:2
Fabio Fognini (olasz, 28.) — Jiri Vesely (cseh) 7:6(3), 6:4, 6:2
Benoit Paire (francia) — Pierre-Hughues Herbert (francia) 7:6(1), 6:1, 6:4
Jerzy Janowicz (lengyel, WC) — Lucas Pouille (francia, 14.) 7:6(4), 7:6(5), 3:6, 6:1
Aljaz Bedene (brit) — Damir Dzumhur (bosnyák) 6:3, 3:6, 6:3, 6:3
Gilles Müller (luxemburgi, 16.) —Lukas Rosol (cseh, Q) 7:5, 6:7(7), 4:6, 6:3, 9:7
Kei Nishikori (japán, 9.) — Szerhij Sztahovszkij (ukrán) 6:4, 6:7(7), 6:1, 7:6(6)
Roberto Bautista Agut (spanyol, 18.) — Peter Gojowczyk (német) 6:2, 6:1, 3:6, 6:3
Steve Johnson (amerikai, 26.) — Radu Albot (moldovai) 6:3, 6:3, 4:6, 6:3
Marin Cilic (horvát, 7.) — Florian Mayer (német) 7:6(2), 6:4, 7:5