Wimbledon: Nadal és Murray is bejutott a legjobb 16 közé

Andy Murray (GBR) v Fabio Fognini (ITA) on Centre Court in the third round of the Gentlemen’s Singles. The Championships 2017 at The All England Lawn Tennis Club, Wimbledon. Day 5 Friday 07/07/2017. Credit: AELTC/Joel Marklund

Andy Murray négy szettben győzött Fabio Fognini ellen. Fotó: AELTC/Joel Marklund

Két kiemelt teniszező búcsúzott pénteken Wimbledontól: a férfiaknál Kei Nishikori (japán, 9.), míg a nőknél Dominika Cibulkova (szlovák, 8.) esett ki.

A címvédő és világelső Andy Murray a 3. fordulóban az olasz Fabio Fogninit győzte le 160 perc alatt, négy játszmában. Az első és a harmadik szettben Murray könnyen érvényesítette a papírformát, a másodikat azonban elbukta – két szervajátékát is elveszítette -, a negyedikben pedig majd egy óra kellett, hogy öt játszmalabdát hárítva, végül a saját adogatását nullára megnyerve lezárja a találkozót. Murray ellenfele a nyolcaddöntőben a francia Benoit Paire lesz majd.

A 15-szörös Grand Slam-bajnok Rafael Nadal a 3. fordulóban 137 percet töltött a pályán az orosz Karen Hacsanov ellen. Utóbbi az első szettben háromszor veszítette el saját adogatójátékát, miközben Nadal csak egyszer. A második játszma már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, Nadal csak egyszer vette el riválisa szervagémjét. Az összecsapást lezáró, 68 percig tartó harmadik szett pedig csak a rövidítésben dőlt el. Nadal a nyolcaddöntőben a 16. kiemelt luxemburgi Gilles Müller ellen lép majd pályára.

Természetesen a brit és a spanyol számára is minden jól alakul, akkor a felső ágon Murray-Nadal elődöntőt láthatunk majd.

3. forduló

Férfiak

Andy Murray (brit, 1.) —Fabio Fognini (olasz, 28.) 6:2, 4:6, 6:1, 7:5
Benoit Paire (francia) — Jerzy Janowicz (lengyel, WC) 6:2, 7:6(3), 6:3
Jo-Wilfried Tsonga (francia, 12.) — Sam Querrey (amerikai, 24.) —felfüggesztve
Kevin Anderson (dél-afrikai) — Ruben Bemelmans (belga, Q) 7:6(3), 6:4, 7:6(3)
Rafael Nadal (spanyol, 4.) — Andrej Hacsanov (orosz) 6:1, 6:4, 7:6(3)
Gilles Müller (luxemburgi, 16.) —Aljaz Bedene (brit) 7:6(4), 7:5, 6:4
Roberto Bautista Agut (spanyol, 18.) — Kei Nishikori (japán, 9.) 6:4, 7:6(3), 3:6, 6:3
Marin Cilic (horvát, 7.) — Steve Johnson (amerikai, 26.) 6:4, 7:6(3), 6:4
Milos Raonic (kanadai, 6.) — Albert Ramos-Vinolas (spanyol, 25.)
Sebastian Ofner (osztrák) — Alexander Zverev (német, 10.)