Wozniacki legyőzte Radwanskát

Caroline Wozniacki

Az egymillió dollár összdíjazású tokiói női tenisztornán az elődöntőben kapott ki az első két helyen kiemelt játékos. Wuhanban Babos Tímea a selejtezőből kap ellenfelet.

A nagyobb meglepetés, hogy a viadalon szabadkártáyval induló Naomi Osaka szetthátrányból fordítva győzte le az első helyen kiemelt Garbine Muguruzát. A japán lány hét ászt ütött a 106 perces mérkőzésen és háromszor vette el ellenfele adogatójátékát, míg csak két saját adogató gémet veszített el. Érdekesség, hogy a mindössze 18 éves Osaka idén már az Ausztrál Openen is legyőzte Muguruzát.

Az alsó ágon az egykori világelső szintén szetthátrányból nyert Agnieszka Radwanska ellen. Caroline Wozniacki és a lengyel lány csatája 2 óra 50 percig tartott, mindketten 108-108 pontot értek el. Wozniacki hat évvel ezelőtt nyert Tokióban, a dán teniszezőnő legutóbb tavaly márciusban Kuala Lumpurban nyert tornát. Ellenfele Naomi Osakának ez lesz az első döntője.

A Wuhanban csütörtökön kezdődött 2,589 millió dollár összdíjazású tornán nem indult el Serena Williams. Az amerikai teniszezőnő elmondása szerint fáradt és vállsérülése miatt nem akart kockáztatni. A volt világelső a szingapúri világbajnokságra szeretne tökéletes állapotban felkészülni. A kínai torna első nyolc kiemelt játékosa (Kerber, Muguruza, Radwanska, Halep, Pliskova, V. Williams, Suarez Navarro és M. Keys) automatikusan a 2. fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe.

Babos Tímea a selejtezőből kap ellenfelet, a második fordulóban a Samantha Stosur (ausztrál, 16.) – Caroline Wozniacki (dán) párharc győztesével mérkőzhet meg. A kvalifikációból már feljutott a főtáblára Darija Kaszatkina, Louisa Chirico, Katerina Siniakova, Alizé Cornet és Elizaveta Kulicskova.