Zágrábban egy góllal nyert a Veszprém

Zagreb_VeszpremA Telekom Veszprém 23-22-re győzött a horvát PPD Zagreb otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A veszprémiek közül a betegség után lábadozó Ivan Sliskovic mellett Marko Kopljar, Ancsin Gábor és Blaz Blagotinsek hiányzott a keretből.

A hazaiak a hetedik percben dobták az első góljukat, de mivel jól védekeztek, a magyar együttes nem tudott előnyt kialakítani (1-1). Amikor az előző kiírásban BL-ezüstérmes veszprémiek elhúztak, Silvio Ivandija zágrábi vezetőedző időt kért (2-5), de csapata csak a félidő kétharmadánál tudta felvenni ellenfele lendületét (6-8). A magas színvonalú hajrában a vendégcsapat a svéd beálló, Andreas Nilsson, valamint a horvát kapus, Mirko Alilovic vezérletével megőrizte előnyét (10-12).

A második felvonást is jobban kezdte a Veszprém, de a rendkívül lelkesen kézilabdázó PPD Zagreb csakhamar egyenlített (13-13). A fordulópontot a 37. perc jelentette, ezután a házigazdák jó ideig nem tudtak betalálni, a keményen védekező és gyors ellenakciókat vezető magyar együttes pedig négygólos különbséget alakított ki (14-18).

Az izgalmas hajrában a horvátok az olimpiai és világbajnok Igor Vori irányításával felzárkóztak, de egyenlíteniük nem sikerült (22-23).

A zágrábiak legeredményesebb játékosa Josip Valcic és Domagoj Pavlovic volt egyformán négy találattal.

A visszavágót jövő szombaton, 17.30-tól rendezik Veszprémben.

Javier Sabaté: Élmény volt ebben az arénában játszani, nagyon korrekt fogadtatásban volt részünk. A védekezésünk kiváló volt, Mirko nagyszerű formában védett. A támadásainkat azonban lassan szőttük, emiatt csalódott vagyok. Ráadásul az utolsó tíz percben túl sok technikai hibát vétettünk. Zágrábban nyerni nagy siker, de csak egy gól az előnyünk, a párharcnak nincs vége.”

Mirko Alilovic: „Pontosan tudtunk, hogy mire számíthatunk Zágrábban. Kevés gólon szerettük volna tartani az ellenfelünket, amit sikerült is megvalósítanunk. Boldogok vagyunk a győzelem miatt, de a hibák fájóak, hiszen többször is esélyünk volt a nagyobb különbségű sikerre.”

Férfi kézilabda BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

PPD Zagreb (horvát) – Telekom Veszprém 22-23 (10-12)
Zagreb: Skok, Stevanovic (kapusok), Cingesar 1, Horvat 1, Jotic 1, Kontrec, Mandalinic 3, Markoski, Markovic 2, Miklavcic 1, Pavlovic 4, Sebetic 2, Susnja, J. Valcic 4, T. Valcic, Vori 3.
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Chema Rodriguez, Gajic 3, Gulyás, Ilics 2, Iváncsik, Lékai 2, Marguc 4, Nagy L. 1, Nilsson 3, Pálmarsson 1, Schuch, Sulic 4, Terzics, Ugalde 3. Edző: Xavi Sabaté.