Zágrábban nyert a MOL-Pick Szeged

Zagreb_SzegedA horvátok közül több meghatározó játékos hiányzott, a Szeged viszont a legerősebb keretével szerepelt a találkozón.
Első gólját kettős emberhátrányból szerezte a magyar együttes, és bár ellenfele egy ideig tartotta magát, a vendégek csakhamar hárommal, majd öttel vezettek (4-9). A hazájában szereplő Denis Buntic találataival tartotta előnyét a Szeged, a horvát jobbátlövő 23 perc alatt ötször talált be, de az orosz Szergej Gorbok is rendkívül hatékonyan lőtt.

A zágrábiak minden játékelemben gyengébbnek bizonyultak, így a szünetben már öt gól volt a hátrányuk (12-17). Sok játékmegszakítás jellemezte a második félidő elejét, de ez az eredmény alakulását egy ideig nem befolyásolta. Balogh Zsolt vezérletével tovább növelte a különbséget a vendégcsapat, azonban 21-14-nél kényelmessé vált és megtorpant. A lelkes házigazdák 22-21-re felzárkóztak, és bár ettől a játék színvonala nem javult, a küzdelem fokozódott.

A hajrában a spanyol José Manuel Sierrát a szegedi háló előtt a horvát Marin Sego váltotta, ami remek edzői döntésnek bizonyult, mert a honfitársai ellen pályára lépő kapusnak fontos védései voltak, csapata pedig a meccs egészét tekintve megérdemelten győzött öt góllal.

A zágrábiak legeredményesebb játékosa Mario Vuglac és Luka Mrakovcic volt, egyaránt öt találattal.

Kasim Kamenica, a PPD Zagreb vezetőedzője: „Az volt a célunk, hogy jó védekezéssel kezdjünk, erre kaptunk tizenhét gólt az első félidőben. Sierra és Sego sokkal jobban védett, mint a mi kapusaink, emellett könnyű lövőhelyzeteket hagytunk meg a Szegednek. Gratulálok nekik, jobbak voltak ma! Néhány játékosommal el fogok beszélgetni, mert nem úgy játszottak, ahogyan azt elvárnám tőlük. Ezeken változtatnunk kell.”

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „Fontos két pontot szereztünk, nagyon nehéz feladat Zágrábban győzni. Az első félidőben jól játszottunk, Sierra kiválóan védett, meg is volt az ötgólos előnyünk a szünetben. Ezután elvesztettük a ritmusunkat, rossz döntéseket hoztunk, így felzárkóztak a hazaiak. Az utolsó tíz percben megint jól játszottunk, ezért tudtunk nyerni. Ebből a sikerből mindenki kivette a részét, folytatnunk kell a munkát, és tovább kell fejlődnünk.”

A szegediek jövő vasárnap hazai pályán, a svéd IFK Kristianstad ellen folytatják BL-szereplésüket.

Az A csoportban szombaton a címvédő macedón Vardar Szkopje házigazdaként 27-23-ra legyőzte a francia HBC Nantes együttesét, amelyben Faluvégi Rudolf két gólt dobott.

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 2. forduló:

PPD Zagreb — MOL-Pick Szeged 23-28 (12-17)
Zágráb, Arena Zagreb, 4000 néző. Vezette: Erdohan, Özdeniz (törökök).
PPD Zagreb: Skok – Horvat 2, Z. Markovic 2, J. Valcic, Vori 2, Mandalinic 3, D. Markovics 2/1. Csere: Kastelic (kapus), Mrakovcic 5, Susnja 1, Hrstic, T. Valcic, Kontrec, Vuglac 5, Ravnic 1.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Sostaric, Buntic 5, Thiagus Petrus 3, Bánhidi 2, Källman 1, Skube. Csere: Sego (kapus), Gorbok 4, Balogh 8/3, Gaber 1, Blazevic, Sigurmannsson 1, Zsitnyikov 2, Bodó 1.

Forrás: Délmagyar.hu/MTI