Zalában kezdi a párharcot a Szolnoki Olaj

alba_kte

Az Alba Fehérvár az alapszakaszban kétszer is simán nyert a Kecskemét ellen

A férfi kosárlabda NB-ben a felsőház és a középház rájátszása után alakult ki a negyeddöntők párosítása. A három győzelemig tartó párharc szerdán kezdődik.

18 órakor az Egis Körmend a Pécsi VSK-t, míg a Falco KC a Kaposvári KK-t fogadja. Fél hétkor kezdődik az Alba Fehérvár — KTE-Duna Aszfalt mérkőzés, majd  19 órakor Zalaegerszegen is feldobják a labdát.

Bár az alapszakaszban kétszer is simán nyert az Alba a Kecskemét ellen, nem számíthat könnyű párharcra a három győzelemig tartó negyeddöntőben. A hírös város csapata ugyanis remek formába lendült a középszakaszban, és mélyről felkapaszkodva jutott be nyolcadik helyen a rájátszásba. Ráadásul legutóbb emlékezetes, két fehérvári és egy kecskeméti kiállítást is hozó „balhés” meccset játszottak egymással a felek. Feszültség biztos lesz ezúttal is, de ha a játéké lesz a főszerep, reménykedhetünk, hogy érvényesül a  papírforma és továbbjutnak Lóránték.

A címvédő Szolnoki Olaj ötödik lett a középszakaszban, így a negyedik Zalaegerszeg csapatával játszhat a négy közé jutásért.

A felek négy meccset játszottak egymás ellen az évadban, az Olaj szempontjából az alábbi eredmények születtek: 85–91 (hazai), 86–78 (idegenben), 89–97 (i.) és 98–102 (h.). Ebből is kitűnik, hogy nagyon nehéz dolga lesz az Olajnak az idén nagyon jól és stabilan játszó Zetével szemben. Azért nem lefutott a párharc, tudjuk, hogy a play-off már egy másik bajnokság, háromnaponta jönnek a meccsek, közben utazni is kell.

— Készülünk a folytatásra – mondta kedden Kmézics Zorán, az Olaj vezetőedzője. – Szerencsére mindenki a fedélzeten, az elmúlt hetekben a maródi Tóth Ádám után Luksa Adric is munkába állt, és Troy Barnies is velünk dolgozik. Tisztában vagyunk azzal, hogy nehéz dolgunk lesz, mert a ZTE jó szerkezetű, erős állományú csapat. Minden egyes mutatóban, játékelemben javulnunk kell, ha jól akarunk szerepelni a párharcban. Kevés meccset nyertünk az idén idegenben, tehát most kell megmutatnunk, hogy mit is tudunk valójában.

Egy adalék, ebben az évtizedben az eddig lejátszott 24 negyeddöntőpárharcból egy esetben jutott tovább az, aki pályahátrányból indult. Két éve a Sopron nyert az ötödik meccsen, Kaposváron. Az Olaj pedig negyeddöntőt pályahátrányból 2008-ban nyert utoljára, amikor a Pécset verte 3–2-re.