ZF-Eger: Dabrowski Norbert kiborult

DabrowskiTeljesen más volt a Szeged elleni bajnoki végkimenetele az Eger szempontjából, mint a Recco elleni hétközi BL-meccsé. A hazaiak trénere Dabrowski Norbert a mérkőzésen után teljesen kiborult a VLV.hu kamerája előtt.

Az Eger nagyon súlyos vereségbe szaladt bele szerdán a Recco elleni BL-meccsen, és kérdés volt, hogy ez az ütés mennyire marad benne a hevesiekben.

Dabrowski Norbert együttese hamar választ adott erre a kérdésre, az első negyedben földbe, pontosabban vízbe döngölte ellenfelét, Erdélyi Balázsék 5-0-ra vezettek. A csongrádiak tehát már gyakorlatilag ekkor elveszítették a meccset, de a második negyedben kissé magukhoz térték, ezt az időszakot legalább döntetlenre kihozták (8-3).

A harmadik negyedben azonban újra gólképtelen maradt a vendégcsapat, Hosnyánszkyék egyre jobban elmentek ellenfelüktől. A végén igazából csak az maradt a kérdés, hogy meglesz-e a két csapat között a tíz gól különbség. Szívós Márton néhány másodperccel a vége előtt 15-6-ra alakította az eredményt, ezzel ő lett a legeredményesebb játékos a négy góljával.

E.ON férfi vízilabda OB I, 11. forduló:

ZF-Eger – Tiszavirág-Szeged-Diapolo 15-6 (5-0, 3-3, 3-0, 4-3)
Gól: Szivós 4, Bedő 2, Erdélyi 2, Angyal 1, Csucskovics 1, Csuk 1, Hárai 1, Hosnyánszky 1, Lőrincz 1, Vapenszki 1, ill. Manhercz K. 2, Varga Zs. 2, Mahnercz Á. 1.

Kedden a ZF-Eger férfi vízilabdacsapata az első perctől kezdve esélytelen volt a hazai pálya ellenére is a Pro Reccóval vívott összecsapáson a Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai játéknapján. A magyar együttes meg sem közelítette azt a teljesítményt, amelyet nemrégiben Barcelonában mutatott. A meccset az olaszok végül 12-4-re nyerték meg.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör:

ZF Eger – Pro Recco 12-4 (1-5, 2-3, 1-3, 0-1)
Csuk 2, Szivós, Lőrincz, ill. Prlainovics, Fondelli, Jokovics, Pijetlovics 2-2, Filipovics, Gitto, Giacoppo, Figlioli.