Zsinórban negyedszer nyert a Békéscsaba

A Békéscsaba kétgólos győzelmet aratott vasárnap a vendég gyulai illetőségű Szeged 2011 csapata ellen a labdarúgó NB II 21. fordulójában.

Fotó: Lehoczky Péter/BEOL

A 12. percben Pilán jobbról beadott, a berobbanó Szatmári István hat méterről fejelt a vendégek kapujába, a labda a kapufát érintve jutott a hálóba (1-0)

A 40. percben Zádori Krisztián egy pontos beadást követően bevette Ribánszki kapuját (1-1), két perccel később Birtalan átadása után Urbin Péter ismét vezetést szerzett a lila-fehéreknek (2-1).

A 71. percben a csereként beállt Tóth Dániel 16 méterről lőtt a vendégek kapujába (3-1).

A békéscsabai együttes sorozatban a negyedik bajnoki sikerét aratta, s a tabellán tíz pontra megközelítette a második Kisvárdát.

Boér Gábor, a Békéscsaba vezetőedzője: „Elismerés jár a csapatnak a mai teljesítményért, amely meghozta a harmadik helyet a számunkra. Ma is bebizonyítottuk, hogy egységes, jó csapatot alkotunk. Szurkolóinknak köszönjük az egész éves biztatást, és kellemes ünnepeket kivánunk.”

Az éllovas MTK 1-0-ra nyert a Cegléd vendégeként Albertirsán, a fővárosiakat üldöző Kisvárda ugyanakkor 3-1-re kikapott hazai pályán a Győrtől, így az MTK ötpontos előnnyel zárja az évet.

A másik győri csapat is idegenben nyert, a Gyirmót FC 4-2-győzött Zalaegerszegen.

NB II

Békéscsaba 1912 Előre-Szeged 2011 3-1 (2-1)
Gól: Saztmári István (12.), Urbin Péter (42.), Tóth Dániel (71.), ill. Zádori Krisztián (40.)

FC Csákvár-Soproni VSE 1-1 (0-0)
Gól: Sejben Viktor (78.), ill. Batizi-Pócsi Balázs (53.)

ZTE FC-Gyirmót FC 2-4 (1-2)
Gól: Vernes Richárd (29.), Babati Benjamin (56.), ill. Szalánszki Gergő (8.), Czár Richárd (28.), Kiss Máté (71.), Farkas Zoltán (90+1.)

Kisvárda-ETO FC Győr 1-3 (1-1)
Gól: Horváth Zoltán (34.), ill. Erdélyi László (6.), Kovács Krisztián (61.), Papucsek Barna (90., öngól)

BFC Siófok-Mosonmagyaróvár 2-2 (1-0)
Gól: Bévárdi Zsombor (4.), Nagy Dániel (77.), ill. Szépe János (54.), Zsirai Martin (66.)

Ceglédi VSE-MTK Budapest 0-1 (0-0)
Gól: Lencse László (86.)

Vác FC-KBSC 1-0 (0-0)
Gól: Nagy Richárd (73.)

Szolnoki MÁV FC-Soroksár SC 1-3 (1-2)
Gól: Tóth László (9.), ill. Pál András (32., 65.), Molnár Róbert (41., öngól)

Budaörs-Nyíregyháza Spartacus 2-2 (1-1)
Gól: Kékesi Alexander (5.), Czitkovics Péter (53.), ill. Kesztyűs Barna (11.), Sinan Sinanovic (73.)

Budafoki MTE-Dorogi FC 0-0

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 52 pont, 2. Kisvárda 47, 3. Békéscsaba 37

Forrás: BEOL/MLSZ