A Bajnokok Ligájában harmadszor is kikapott a Szombathely

A Falco KC Szombathely hazai pályán kikapott kedden a francia Strasbourgtól, így harmadik mérkőzését is elvesztette a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

A magyar bajnok és kupagyőztes – amely csoportelsőként jutott tovább a BL első szakaszából – két hete hazai vereséggel kezdte a középdöntőt, amikor erősen tartalékosan 79-73-ra kikapott a spanyol Tenerifétől. Milos Konakov vezetőedző együttese a múlt szerdai folytatásban – immár teljes kerettel – nagy csatában 91-88-ra alulmaradt Vilniusban, így nyeretlenül várta a harmadik kört.

Az 1/1-es mérleggel álló Strasbourg eleinte nem találta a fogást a BL-ben először 16 közé jutott Falcón, amely szinte végig vezetett a nyitónegyedben, de legfeljebb öt ponttal tudott ellépni. A második szakaszt 9-6-tal kezdte a vasi csapat, főként a válogatott Perl Zoltán és Golomán György jóvoltából. A franciák azonban 27-23 után egy 9-0-s rohammal fordítottak, és – noha szinte minden statisztikai mutatóban rosszabbul álltak – a nagyszünetben 36-33-ra vezettek.

Térfélcsere után az NB I-et 16/3-as mérleggel vezető szombathelyiek egyre jobban leszakadtak, és nemsokára már 11 pontos hátrányban voltak. A 29. percre sikerült két pontra felzárkózni – Perl ekkor 16 pontnál tartott -, de az utolsó játékrész 54-61-ről indult. Ebben már nem következett be újabb fordulat, 61-76-nál, 4 perccel a vége előtt pedig eldőlt az összecsapás, amelynek hazai részről Perl lett a legjobbja 21 ponttal.

A középdöntő 16 csapata március végéig oda-visszavágó alapon küzd meg egymással négy kvartettben, ezután a csoportok első és második helyezettjei kerülnek majd a negyeddöntőbe.

Férfi kosárlabda BL, középdöntő, L csoport, 3. forduló:

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Strasbourg (francia) 63-85 (18-17, 15-19, 21-25, 9-24)
Falco:
 Váradi 10, Perl 21/6, Clark 4, Golomán 11/3, Keller 5/3. Csere: Somogyi -, Benke 8/6, Verasztó -, Barac 2, Hawkins 2, Kovács -.
Strasbourg: Maille 10/3, Taylor 5/3, Cavalière 12/3, Lansdowne 22/6, Morin 9. Csere: Curier 1, Mitchell 14/6, Udanoh 12.

A vasi csapat március 9-én a Teneriféhez látogat.

Váratlan nyíregyházi siker Szolnokon

A második helyen álló Szolnok meglepetésre kikapott hazai pályán a tabellán 11. Nyíregyházától a férfi kosárlabda NB I keddi mérkőzésén.

A kiélezett csatában a vendégek győztes büntetőjét Nigel Johnson dobta be kilenc másodperccel a vége előtt. Az amerikai légiós 28 pontjával a meccs legjobbja lett.