A Balatonfüred végig vezetve nyert a Népligetben

A Balatonfüred 32-28-ra nyert a Ferencváros otthonában a férfi kézilabda NB I szombati mérkőzésén.

Nagy lendülettel kezdett a BKSE, amely két nyert meccs után látogatott a Ferencváros otthonába. A vendégek gyorsan támadtak, pontosan védekeztek és Bősz Dániel is jó formában kezdett a kapuban. A fővárosiaknak öt és fél perc kellett az első gólhoz, Füzi Dániel volt eredményes, 1-3.

A következő időszakban a házigazda javuló játékot mutatott, ennek eredményeképpen sikerült is felzárkóznia (11. perc: 4-5), ám nem tartott sokáig a zöld-fehérek öröme, két góllal válaszolt ugyanis a Balatonüred.

Bősz védéseit és egy távoli Varga Márton bombát követően 4-8-ra alakult az állás.

A BKSE sokkal könnyebben került helyzetbe, mint riválisa, szélről, beállóból és átlövő pozícióból egyaránt tüzeltek a Balaton-partiak, méghozzá egészen jó hatékonysággal.

A Ferencváros cserékkel próbálkozott, változtatott, igyekezett nem leszakadni, a 18. percben 10-6-ra vezettek a vendégek.

A 19. percben Dénes János kapott piros lapot, miután összeakadt Bozo Andeliccsel. A játékvezetők videózást követően küldték le a pályáról a füredi védelem egyik alapemberét, aki kétségkívül torkon találta ellenfelét, igaz, a mozdulat nem tűnt olyan erősnek, ráadásul Dénes egyből vissza is húzta a kezét.

Bősz bravúrjával folytatódott a mérkőzés

Még tovább nőtt a különbség, hazai hibák után 7-14-re módosult az állás. Topic kapott remek labdákat, amelyeket gólra is váltott.

A vendégcsapat egyébként volt hármas emberhátrányban is, miután Keményt, Rodriguezt, majd reklamálás miatt Topicot is kiállították a bírók. Ez sem számított, továbbra is ellenfele fölé nőtt a BKSE, szünetet jelző dudaszó pillanatában Szöllősi koronázta meg saját maga és csapata első félidei teljesítményét, hattal álltak jobban a vendégek.

Valószínűleg zengett az öltöző a pihenőben a hazaiaknál, akik két találattal kezdték a második játékrészt.

A Fradi védekezése feljavult, a vendégeknek gondjuk volt a támadásokkal

Az első 10 percben csak két BKSE-gól született. Fel is jött a házigazda mínusz háromra, 18-21. Nemcsak védekezésben, támadásban is aktívabb lett az FTC, amely igyekezett egyenlítés közelbe kerülni. Ebben segített nekik, hogy Kemény László is piros lapot kapott, ő is egy Andelic ellen elkövetett szabálytalanságért. A bírók egyébként harmadik alkalommal videóztak, Dénes és Kemény végleges kizárása között Draskovics „csak” két percet kapott.

Bősz védett, Bóka Bendegúz szerzett gólt, de a Fradi továbbra is a Füred nyomában járt, 21-24.

Bujdosó Bendegúz találatát követően már csak kettővel vezettek a vendégek, 22-24.

Varga volt eredményes, azonban a hazaiak továbbra is tapadtak riválisukra. Topic Petar háttal a kapunak lőtt gólt, a másik oldalon Imre talált be, 24-26.

Jó védekezés után újra négyre nőtt a vendégek előnye (24-28), időt kért a házigazda, nyolc perc volt hátra.

Úgy tűnt, stabilizálni tudja védekezését a Füred, Topicot pedig nem tudták tartani a hazaiak beállóban, hibátlanul lőtt a Balaton-partiak alapembere, 56. perc: 26-31.

Innen már nem volt esélye a Fradinak. A végén még Bősz hetest védett, bár a támadásai ekkor már nem sikerültek a vendégeknek, így is magabiztosan győztek.

Férfi kézilabda NB I, 5. forduló:

Ferencvárosi TC-Balatonfüredi KSE 28-32 (13-19)
FTC: Győri, Zernovic (kapusok), Andelic 6, Bognár, Bujdosó 4 (4), Füzi 6, Imre 2, Karai, Kovacsics 5, Mikita 1, Nagy 2, Ónodi 2, Pordán, Prainer, Schäffer, Schuch. .
BKSE: Bősz, Lakatos (kapusok), Ág, Bóka 3, Brandt, Dénes, Draskovics, Határ, Kemény 1, Kőhegyi, Malinovic 5, Rodriguez 5, Szöllősi 6 (3), Szűcs, Topic 9, Varga 3.