A Bayern München Londonban is 5-1-re nyert

Robert Lewandowski (FC Bayern Muenchen 9) Arturo Vidal (FC Bayern Muenchen 23) nach dem 1:1, Arsenal FC - FC Bayern Muenchen, UEFA Champions League, Achtelfinale, Fussball, 07.03.2017, London Copyright: xLangerx/xEibner-Pressefotox EP_HLR Robert Lewandowski FC Bavaria Munich 9 Arturo Vidal FC Bavaria Munich 23 After the 1 1 Arsenal FC FC Bavaria Munich UEFA Champions League Eighth finals Football 07 03 2017 London Copyright xLangerx xEibner Pressefotox EP_HLR

Ketten három gólt jegyeztek: Robert Lewandowski és Arturo Vidal. Fotó: kicker.de

A papírformának megfelelően a Bayern München és a Real Madrid is ott van már a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata között, ráadásul a német és a spanyol bajnok is kettős győzelemmel jutott tovább.

A 20. percben góllá érett a londoni fölény: Theo Walcott tört be néhány csel után a jobb oldalon a müncheni tizenhatoson belülre, az ötös közeléből a léc alá bombázott, Neuer csak beleütni tudott a labdába (1-0).

Arsenal-helyzettel kezdődött a második félidő: Giroud fejelhetett az ötösről, a labda fölé ment, de Neuer amúgy is „rajta volt”. Az 53. percben eldőlt a párharc: Koscielny szabálytalankodott Robert Lewandowskival szemben a tizenhatoson belül gólhelyzetben, amiért ki is állította őt a játékvezető. A megítélt büntetőt a sértett értékesítette magabiztosan (1-1).

A 68. percben fordított a Bayern: Arjen Robben vette el a labdát a bizonytalankodó Sáncheztől a hazaiak tizenhatosánál, majd a jobb alsó sarokba csavart (1-2).

A 78. percben egy labdaszerzés után Douglas Costa vezette végig a fél pályán a labdát, a londoni tizenhatoshoz érve pedig ballal csavart el Ospina mellett (1-3).

A végére teljesen összeomlott az Arsenal: a 80. percben Mustafi adta el a labdát a saját térfelén, Kimmich indította Arturo Vidalt, aki átemelte a londoni kapust (1-4).

Öt perccel később Vidal a kegyelemdöfést is megadta (1-5).

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

FC Arsenal – FC Bayern München 1-5 (1-0)
London, Emirates-stadion, 59 911 néző. Vezette: Anasztasziosz Szidiropulosz (görög)
Gól: T. Walcott (20.), ill. R. Lewandowski (55., 11-es), A. Robben (68.), Douglas Costa (78.), A. Vidal (80., 85.)
Kiállítva: Koscielny (54.)
Arsenal: Ospina – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – G. Xhaka – Oxlade-Chamberlain, Ramsey (Coquelin, 72.), – Walcott, A. Sanchez (Özil, 72.) – Giroud (Lucas Perez, 72.).
Bayern: Neuer – Rafinha, Javi Martinez Hummels, Alaba – Xabi Alonso, Vidal – Robben (Douglas Costa, 71.), Thiago (Reanto Sanches, 79.), F. Ribery (Kimmich, 79.) – Lewandowski.

Továbbjutott 10-2-es összesítéssel a Bayern München.

A csapatkapitány: Sergio Ramos. Fotó: kicker.de

Nápolyban egyből nekiesett ellenfelének a találkozót kétgólos hátrányból (1-3) kezdő hazai csapat, de csak átlövésekkel tudta veszélyeztetni Navas kapuját. A 8. percben Hamsik, a 14. percben Insigne lőtt mellé. A másik oldalon a 15. percben Kroos, három perc múlva Bale lövését védte Reina.

A 24. percben meglett az eredménye az olasz csapat hatalmas erőfeszítéseinek, hiszen szép támadás végén Dries Mertens balról a hosszú sarokba lőtt (1-0). Öt perccel később viszont csak a szerencse mentette meg a nápolyiakat, az eddig elég gyengén futballozó Ronaldo a kapufát találta el.

Sergio Ramos a második félidő elején öt perc alatt szétrombolta az olasz reményeket. A spanyol válogatott védő az 52. és az 57. percben is fejesgólt szerzett (1-2). A második találatnál a belga Mertens is „besegített”, így öngólként neki könyvelték el a találatot.

A  83. percben Carvajal került gólhelyzetbe, de közelről a kapu fölé lőtt.  A 91. percben a csereként beállt Alvaro Morata állította be a végeredményt (1-3).

SSC Napoli – Real Madrid 1-3 (1-0)
Nápoly, Stadio San Paolo, 56 695 néző. Vezette: Cüneyt Cakir (török)
Gól: D. Mertens (24.), ill. Sergio Ramos (51.), Mertens (57., öngól), Morata (90+1.)
Napoli: Reina – Hysaj, Raul Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Diawara – Allan (Rog, 56.), Hamsik (Zielinski, 75.) – José Callejon, Mertens, L. Insigne (Milik, 70.).
R. Madrid: Navas – Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – Casemiro – Modric (Isco, 80.), T. Kroos – Bale (Vazquez, 68.), Benzema (Morata, 77.), Cristiano Ronaldo.

A Real Madrid 6-2-es összesítéssel jutott tovább.

Forrás: M4sport