A belgák jutottak tovább a Billie Jean King Kupában

Gálfi Dalma három szettben kikapott Yanina Wickmayertől a Belgium-Magyarország párharc vasárnapi második mérkőzésén a tenisz Billie Jean King Kupa rájátszásában, így a hazaiak 3-1-re nyertek Charleroi-ban.

Bondár Anna
Bondár Anna. Fotó: MTSZ / Zádor Péter

Bondár Anna szettelőnyről kikapott Greet Minnentől a Belgium-Magyarország párharc vasárnapi első mérkőzésén

Bondár és Minden eddig egyszer találkozott egymással, tavaly a madridi salakos versenyen a magyar játékos könnyedén nyert. Ettől függetlenül igencsak ismerték egymást, mivel gyakori páros partnerek, az idei Roland Garroson egymás oldalán jutottak el a negyeddöntőig.

A belgiumi összecsapáson – amelyet a szombatiakhoz hasonlóan gyér érdeklődés kísért a Dome de Charleroi-ban – az első hét gémben mindketten magabiztosan hozták az adogatásaikat. Ekkor azonban a 26 éves magyar kihasználta a meccs első bréklabdáját, majd egy ásszal lezárta a szettet.

A folytatásban Greet Minnen és Bondár Anna is brékelt, majd a Hajdúszoboszló SE sportolójánál kisebb hullámvölgy következett és 4:3-nál ismét elbukta a szerváját. A hazai kedvenc kihasználta előnyét, és 1 óra 12 perc elteltével kiegyenlített.

Az utolsó felvonásban Bondárnak rendre bréklabdákat kellett hárítania, de a nyolcadikat 3:3-nál már nem sikerült neki. Minnen azonban nem sokáig örülhetett előnyének, mert egy 13 labdamenetes gémben a magyar éljátékos visszabrékelt, csakhogy ezt követően ismét elvesztette az adogatását. Az ellenfél ekkor már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést, Bondár pedig 2 óra 18 perc után a második meccsét is elvesztette a párharcban, amelyben immár a belgák vezetnek, és már csak egy sikerre vannak a továbbjutástól.

„Jobban ment a játék, mint tegnap, de a második szettben elég balszerencsésen elment a szervagémem” – értékelt Bondár a szövetség közösségi oldalán.

„A döntő szettben bosszantó és frusztráló volt, amikor 2:3 semmi-harmincnál egy videón visszanézett és vonalra ütött fonákom után már nem lett volna esélye visszaütni a labdát, de semmi-negyven helyett újrajátszottuk a labdamenetet. Teljesen máshogy alakulhatott volna a meccs.”

A magyar játékos elmondta, most háromhetes dél-amerikai salakos túrára indul annak érdekében, hogy a ranglistás helyezésével ott legyen a januári Australian Open főtábláján.

Szombaton a világranglistán 136. Gálfi bravúrral verte a 62. Greet Minnent, másnap pedig a 74. helyezett Wickmayer várt rá

Gálfi Dalma
Gálfi Dalma. Fotó: MTSZ / Zádor Péter

A tét óriási volt, mivel győzelem esetén kiegyenlítettek volna a magyarok, és a párosra marad a döntés, vereségnél viszont eldőlt volna a párharc a házigazdák javára.

A balatonfüredi játékos rögtön elvesztette az adogatását, a korábbi US Open-elődöntős rivális szervái viszont érinthetetlennek bizonyultak. A 25 éves magyar 4:2-nél sem járt sikerrel adogatóként, így 28 perc elteltével szetthátrányba került.

A folytatásban Gálfi Dalma öt bréklabdát hárított 3:3-ig, majd ő is elvehette volna a 34 esztendős ellenfél szerváját, de nem járt sikerrel. A játszmát lezáró rövidítésben a magyar teniszező 4-0-ra vezetett, Yanina Wickmayer felzárkózott, de Gálfi egy kiváló fonák nyerővel hozta a szettet.

Az utolsó felvonásban a rivális erőteljes ütésekkel 3:0-ra meglépett, Gálfi pedig ezt a hátrányt már nem tudta ledolgozni. A (korábbi nevén) Fed Kupát egyszer, 2001-ben elhódító belgák ezzel 3-1-es behozhatatlan előnyre tettek szert és bejutottak a 2024-es világdöntő selejtezőjébe. A magyar csapat az euro-afrikai zóna I-es csoportjában folytatja.

A két kapitány úgy döntött, hogy a tét nélküli párost már nem játsszák le Charleroi-ban

Palágyi Miklós szakvezető a szövetség közösségi oldalán azzal kezdte, hogy nem a magyarok voltak az esélyesek, ezzel együtt csapata jól felkészült a párharcra.

„A belgák mellett szólt a hazai pálya és a gyors borítás is, mégis mi kezdtünk jobban Dalma sikerével, és végül 1-1-gyel fordultunk. Ma Anna sokkal jobban játszott, mint tegnap, kicsi szerencse is kellett volna, és a döntő szettben egy bírói ítélet sem nekünk kedvezett. Dalma picit lassabban kezdett a kifejezetten jól játszó Wickmayer ellen, aztán a második szettben javított, de aztán megint visszaesett.”

A kapitány úgy vélekedett, a magyarok közel járnak a világ elitjéhez.

„Jó lenne egyszer már otthon rájátszást vívni, de én változatlanul bízom a csapatban, megvan az összhang, és óriási jövő várhat a lányokra. Jövőre ráadásul már jelenleg Amerikában versenyző Udvardy Panna is rendelkezésünkre áll”