A belgáktól is kikapott a magyar U21-es labdarúgó-válogatott

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott házigazdaként 1-0-s vereséget szenvedett a belga csapattól az Európa-bajnoki selejtező negyedik fordulójában.

Belgium
Fedde Leysen és Kocsis Dominik. Fotó: MLSZ / Micheller Szilvia

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, a Belgiumban hétfőn meggyilkolt svéd szurkolók emlékére. A mieink a szervezett védekezést tartották szem előtt a mérkőzésen, Gera Zoltán ezúttal 3-5-2-es hadrendben küldte pályára a csapatát. A belgák az első félidőben labdabirtoklási fölényük tudatában türelmesen játszottak, keresték a réseket a magyar védelmen, de a mieink nem hagytak területet az ellenfél gyors támadóinak.

A 10. percben egy távoli lövés után Hegyi Krisztián védett nagyot, majd egy hatalmas magyar helyzet következett: Kocsis került helyzetbe a tizenhatoson belül, lövés helyett visszajátszotta a labdát Lisztes Krisztiánnak, aki nagy helyzetben nem talált kaput.

A félidő második felében is a belga válogatott irányított, a mieink továbbra is fegyelmezetten, sokat dolgozva védekeztek, és a megszerzett labdákból próbáltak akciókat vezetni. A szünetig újabb nagy lehetőségek egyik kapu előtt sem adódtak, 0-0-s állásnál ért véget a játékrész.

A második félidő is hasonló forgatókönyv szerint kezdődött, a belgák birtokolták többet a labdát, a mieink pedig szervezetten védekeztek. Egészen a 72. percig jól működött a taktikánk, ekkor azonban egyetlen védekezésbeli elcsúszás megbosszulta magát, Olaigbe 18 méterről bombázott a hálóba (0-1).

A gól után gyökeresen megváltozott a játék képe, az utolsó negyedórában a magyar válogatott nyomás alá tudta helyezni a belga kaput, az utolsó erőtartalékokat is mozgósítva mentünk előre az egyenlítésért. A háromperces hosszabbítás végéig azonban nem sikerült gólt szereznünk, így a vendégek szerezték meg a három pontot.

– Az eredmény miatt csalódottak vagyunk, de a teljesítményünkre nem lehet egy rossz szavam sem, mert a játékosok végig betartották, amit kértünk tőlük, rengeteg energiát beletettek a mérkőzésbe. Fegyelmezetten, szervezetten játszottunk, sikerült hatástalanítanunk a belgák gyors játékosait, nagyon sajnálom, hogy egyetlen hiba végül a vereségünket jelentette. Erre a teljesítményre azonban lehet építeni, bízom benne, hogy a novemberi találkozókat is hasonló játékkal vívjuk meg – mondta a mérkőzés után Gera Zoltán szövetségi edző.

U21-es Európa-bajnokság, selejtező

B csoport, 4. forduló:

Magyarország – Belgium 0-1 (0-0)
Olaigbe (72.)

Kazahsztán – Spanyolország 0-4 (0-1)
Gól
: Fermín (10.), Diego López (54.), Fran Pérez (56.), Samu (90.)

Skócia – Málta 2-1 (1-0)
Gól
: A. Lowry (32.), K. Bowie (82.), ill. A. Zammit (52.)

Az állás: 1. Spanyolország 9 pont/3 mérkőzés (11-0), 2. Belgium 9/3 (4-0), 3. Skócia 6/3 (5-3), 4. Magyarország 6/4 (6-4), 5. Kazahsztán 0/3 (0-7), 6. Málta 0/4 (1-13)

A hatosból a csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös szlovákiai kontinensviadalra, míg a másodikra pótselejtező vár. A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok november 17-én a százszázalékos spanyolok otthonába látogatnak.

Forrás: MLSZ / MTI