A Bochum kiütötte a Bayern Münchent

Bár Robert Lewandowski két gólt szerzett Bochumban a Bayern München 4-2-es vereséggel volt kénytelen elhagyni a Vonovia Ruhrstadiont. A német elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban az FSV Mainz 1-1-es döntetlent ért el Freiburgban.

A cseh Gerrit Holtmann (#17) és a francia Anthony Losilla (#8}. Fotó: vfl-bochum.de

Ez utóbbi mérkőzésen a pályán nem találkozott egymással Sallai Roland és Szalai Ádám, mert a Freiburg játékosát a 67. percben lecserélte Christian Streich, míg Szalait csak a 86. percben cserélte be a Mainz trénre Bo Svensson.

A jóval esélyesebb, éllovas bajorok már a 9. percben megszerezték a vezetést az ügyeletes gólvágó, Robert Lewandowski találatával.

A 14. percben kiegyenlített a Bochum, Christopher Antwi-Adjei volt eredményes, akit a Bayern védője, Niklas Süle olyan távolról követett, mintha már a Dortmundban futballozna.

A 38. percben Jürgen Locadia tizenegyesgóljával már a Bochum vezetett 2-1-re, a büntetőt a bayernes Upamecano hozta össze, aki a tizenhatos vonalán kézzel ért a labdához.

Mindössze két perccel később a Bochum jobbhátvédje, Cristian Gamboa, aki Lewandowski gólja előtt hibázott, jóvátette bűnét: a jobb szélen köténnyel verte át Comant, majd befelé húzva óriási gólt lőtt a bal felsőbe (3-1).

A 44. percben a balszélső Gerrit Holtmann kötényezett, majd befelé törve tökéletesen csavart a jobb felsőbe, Sven Ulreich kapus tehetetlen volt. Manuel Neuer térdműtét miatt hiányzott.

Ennyi gólt az első félidőben legutóbb 1975-ben kapott a Bundesligában a Bayern München, akkor az Eintracht Frankfurt volt az elkövető, és 6-0 lett a vége.

Lewandowski újabb, 75. percben szerzett góljával csak szépíteni tudott, így 4-2 lett a vége, hiába egykapuztak a hajrában a bajorok, hiába találta el a kapufát a lengyel csatár szabadrúgásból.