A Borussia Dortmund és a Juventus is továbbjutott a kupában

Sebastian Kehl. Fotó: ©imago

Ezen a héten hétközben is pattog a labda az európai futballpályákon. Van ahol hétközi bajnoki fordulót rendeznek, míg máshol a nemzeti kupákban vitézkednek a csapatok.

A Német Kupában (DFB Pokal) már a negyeddöntőnél járnak a csapatok, a párharcokban egy mérkőzésen dől el a továbbjutás, így természetesen a hazai pályán játszó együttesek előnyt élveznek.

A Bundesligában mindössze a 10. helyen álló Borussia Dortmund számára a Német Kupa megnyerése jelenthet jövőre európai kupaszereplést.  Jürgen Klopp együttese remekült kezdett a Hoffeinhem ellen, a 19. percben Blaszczykowski szöglete után Neven Subotic kapásból lőtt a jobb alsó sarokba (1-0). A Hoffenheim kapusa a találat előtt kettőt sasszézott balra, mint utóbb kiderült ez lett a veszte  Oliver Baumannak.

Nem esett kétségbe a Hoffenheim, a 21. percben Sebastian Rudy szöglete után Kevin Volland is kapásból lőtt a bal alsóba (1-1). Sőt, hat perccel később már a vendégek vezettek. Egy visszafelé fejelt labdát Subotic nem tudott megszelídíteni, Roberto Firmino lecsapott a labdára, majd a brazil középpályás nagyon okosan emelte át a labdát Langerakon (1-2).

A második félidő elején Pierre Aubameyang lőtt kevéssel a jobb kapufa mellé, majd az 57. percben Eric Drum jobb oldali beadását, nyolc méterről tökéletesen fejelte a léc alá Aubameyang (2-2).

A 61. percben Aubameyang jobb külsővel pörgetett kapura, ám Baumann hárított. A 78. percben Subotic léc alá tartó fejesét tolta kapu fölé a Hoffenheim kapusa. A 89. percben Blaszczykowski lövését is hárította Baumann.

Végül a hosszabbításban dőlt el a továbbjutás sorsa, a 107. percben Sebastian Kehl 30 méterről, kapásból lőtt a bal kapufa mellé. A labda 80-90 centiméteres magasságban, gyilkos erővel vágódott a hálóba (3-2). A 35 éves hátvéd több, mint egy évvel ezelőtt volt utoljára eredményes, akkor a Bajnokok Ligájában a Zenit Szentpétervár ellen szerzett gólt.

A másik keddi találkozón Ricardo Rodriguez büntőjével nyert a a Wolfsburg.

Szerdán az Arminia Bielefeld a Borussia Mönchegladbach gárdáját fogadja, míg a Bayern München Leverkusenbe látogat. Az elődöntők párosítását csütörtökön sorsolják ki. A Német Kupa fináléjára május 30-án a berlini Olimpiai-stadionban kerül sor.

DFB Kupa, negyeddöntő:

Borussia Dortmund-1899 Hoffenheim 3-2 (1-2, 2-2, 2-2)
Gól: Subotic (19.), Aubameyang (57.), Kehl (107.), ill. Volland (21.), Roberto Firmino (27.)

VfL Wolfsburg-SC Freiburg 1-0 (0-0)
Gól: Ricardo Rodriguez (72., 11-es)

Juventus

Három év után ismét finalista a Juventus

Olaszországban már a döntőbe jutásért csatáznak. A Fiorentina és a Juventus firenzei visszavágóján a torinóiak 3-0-ra nyertek és 4-2-es összesítéssel jutottak be a Coppa Italia döntőjébe.

A 21. percben egy jobbról beívelt labda szerencsés körülmények között került Marchisiótól Alessandro Matrihoz, aki 6 méterről a kapus mellett helyezett a hálóba (0-1).

A 44. percben Alvaro Morata remek lövése után Neto kapus oldalra ütötte a labdát, ám az érkező Roberto Pereyra tökéletesen lőtte ki a bal alsó sarkot (0-2).

Az 59. percben Marchisio szöglete után Leonardo Bonucci kapásból, hat méterről bombázott a bal alsó sarokba (0-3).

A második félidő derekán Vincenzo Montella, a Fiorentina trénere igyekezett változtatni, ám Diamanti és Babacar beállítása után sem tudott gólt lőni a hazai csapat.

Szerdán a Lazio és a Napoli a római 1-1-es döntetlen után Nápolyban lép pályára a fináléba kerülésért. A bajnokságban egy évvel ezelőtt Gonzalo Higuain mesterhármasával 4-2-re nyert a Napoli a Lazio ellen.

Az Olasz Kupa döntőjét június 7-án a római Olimpiai-stadionban rendezik meg. A kilencszeres Coppa Italia-győztes Juventus utoljára húsz évvel ezelőtt, 1995-ben nyert, a Zebrák azóta három finálét (2002, 2004, 2012) buktak el.