A bronzéremért küzdhet a Szekszárd

A házigazda Atomerőmű KSC Szekszárd 63-58-ra kikapott az olasz Veneziától a női kosárlabda Európa Kupa négyes döntőjének pénteki elődöntőjében, így a vasárnapi helyosztón a bronzéremért küzdhet.

Studer Ágnes és Beatrice Attura. Fotó: FIBA

A Szekszárd remek formájáról sokat elárult, hogy bejutott az NB I döntőjébe, ahol a favorit – a jövő hétvégén az Euroliga négyes döntőjében szereplő – Sopron Basket lesz az ellenfele. Az olasz bajnokságban éllovas Venezia a múlt hétvégén nem tudott meccsel hangolni az EK Final Fourra, mivel ellenfele, a Battipaglia koronavírus-fertőzöttek miatt nem állt ki ellene. A velenceiek mindössze egy meccset vesztett el a jelenlegi szezonban.

A tolnaiak 18/4-es győzelmi mérleggel, harmadikként fejezték be az NB I alapszakaszát, majd a negyeddöntőt és az elődöntőt is veretlenül zárták.

Pénteken a történelmi mérkőzésen – Djokics Zseljko együttese először jutott európai kupasorozat végjátékába – 12-4-gyel kezdtek, főként a válogatott Studer Ágnes révén. A Venezia azonban összeszedte magát, és a nyitónegyed végére kiegyenlített (17-17)

A folytatásban 26-19-re elhúztak a vendégek, de a Szekszárd a honosított Goree Cyeshának köszönhetően nem szakadt le, csakhogy az olasz csapat egy 8-0-s rohammal ismét meglépett. A hazaiak ekkor is felzárkóztak, a nagyszünetben 35-33-ra vezetett a rivális, Goree pedig – a mezőny legjobbjaként – 13 pontnál tartott.

DeWanna Bonner. Fotó: FIBA

Térfélcsere után 33-37-nél a magyar együttes egy 10-0-s sorozattal fordított, ekkor a szlovén Zala Friskovec és a nemrég szerződtetett kétszeres WNBA-bajnok DeWanna Bonner is bekapcsolódott a pontgyártásba. Az utolsó szakasz ennek ellenére 48-47-es olasz előnnyel indult.

A zárónegyedben fej fej mellett haladt a két gárda, sok rontott dobás jelezte a nagy tétet, 53-53-nál Theodoreán Alexandra a sarokból dobott triplát. Az utolsó perc 58-57-es hazai vezetéssel kezdődött, de az izgalmas hajrából az olaszok jöttek ki jobban.

Djokics Zseljko: „Brutálisan fizikális meccs volt, de sajnos kikaptunk. Van bennem egy kicsi hiányérzet, őszintén mondom, mert ritkán fordul elő, hogy erről beszélek meccs után, de a bíráskodással nem lehetek elégedett. Millió dolog történt, például nem védték Dewanna Bonnert kellően, aki ezáltal rossz állapotba került, a végjátékban pedig furcsa ítéletekkel sújtottak minket. Állítólag azért kaptam technikait, mert bent álltam a pályán… Harcoltunk, mindent kiadtunk magunkból, de az olaszok a végén jobban használták ki a hibáinkat, mint mi az övéiket. Büszke vagyok a csapatomra, az utolsó pillanatig volt esélyünk nyerni.”

A Carolo lesz a Szekszárd ellenfele a bronzcsatában

A francia Carolo Basket lesz a házigazda Atomerőmű KSC Szekszárd ellenfele a női kosárlabda Európa Kupa négyes döntőjének vasárnapi bronzmérkőzésén.

A spanyol Valencia a pénteki második elődöntőben 27-8-cal kezdett a Carolo ellen, amely azonban főként a 26-12-re hozott harmadik negyeddel visszaküzdötte magát a meccsbe. Az utolsó játékrészben már ismét a spanyolok akarata érvényesült, így ők jutottak be a fináléba.

Női kosárlabda Európa Kupa

Venezia (olasz)-Atomerőmű KSC Szekszárd 63-58 (17-17, 18-16, 13-14, 15-11)
Venezia: ANDERSON 14/6, Attura 5, HOWARD 16, Fagbenle 4, Petronyte 10. Csere: PENNA 10/3, Bestagno 4, Pan.
Szekszárd: STUDER 10, FRISKOVEC 12/12, Bonner 10/3, McCall 4, GOREE 13/6. Csere: Krnjics 4, Skorics, Theodoreán 5/3, Gereben.

Valencia (spanyol)-Carolo Basket (francia) 80-68 (27-8, 21-16, 12-26, 20-18)

A vasárnapi helyosztókon a Carolo 16.30 órakor találkozik a Szekszárddal a bronzmeccsen, míg a Valencia 19.30 órakor csap össze az olasz Veneziával a döntőben.

Az EK-ban legutóbb 2005-ben rendeztek négyes döntőt – azóta oda-visszavágós rendszerű volt a finálé -, de a koronavírus-járvány miatt az idén ismét négyes tornára kerül sor, a résztvevők egészsége és biztonsága érdekében buborékos rendszerben.

Forrás: MTI/kscszekszard.hu