A Budafoki MTE fordított Iváncsán

Az előző fordulóban a címvédő Ferencvárost búcsúztató harmadosztályú Iváncsa vezetett ugyan a Budafok ellen, az NB II-es együttes azonban a második félidőben fordított és bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó MOL Magyar Kupában.

Iváncsa

A nyomasztó mezőnyfölény ellenére a vendégek az első negyedórában nem tudták megszerezni a vezetést, a 19. percben pedig a hazaiak is eljutottak a kapuig, egy szögletet követően Gundel-Takács Bence védett nagyot.

Előbb Jagodics Márk, majd Fótyik Dominik mentett hatalmasat a budafoki kapu torkából. A 40. percben egy jobb oldalon futó hazai akció végén a hosszún érkező Bányai Péterhez centereztek laposan, aki közelről a kapu bal oldalába passzolt (1-0).

Mátyus János, a Budafoki MTE vezetőedzője a szünetben hármat cserélt: pályára küldte Horváth Olivért, Bakti Balázst és Soltész Istvánt is.

A 49. percben Beke Péter kapott jó indítást, betört a 16-oson belülre, ám az utolsó pillanatban egy visszaérő védő tisztázott előle. Az 54. percben Németh Márió bal oldali szögletét az ötös sarkán Jagodics Márk csúsztatta védhetetlenül a hosszú sarokba (1-1).

Iváncsa

A 67. percben Kovács Sándor kiszorított szögből leadott lövését védte Gundel-Takács Bence, az ellentámadás végén pedig Beke a jobb oldali kapufát találta telibe 11 méterről a 16-os jobb oldaláról.

A 82. percben Jagodics harcias labdaszerzését követően előre tört a jobb oldalon, majd Bekéhez paszolt, aki a 11-es pont magasságában lefordult védőjéről és a kapu bal alsó sarkába lőtt (1-2).

Az élvonalbeli Paks magabiztos győzelmet aratott a harmadosztályú Monor otthonában, míg a ZTE a hajrában két gólt szerezve nyert Békéscsabán. Előbb Ikoba, majd a 19 éves Németh Dániel volt eredményes.

A szintén első osztályú Kisvárda nehezen, de kicsikarta a továbbjutást az NB III-as ESMTK vendégeként, mégpedig a hosszabbítás ráadásában esett öngóllal.