A Budapest Honvéd hatgólos meccsen legyőzte a Debrecent

A Budapest Honvéd hazai pályán 4-2-re legyőzte a Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának szombati játéknapján. Az Újpest hat vereség után legyőzte a Puskás Akadémiát, A házigazda Paks négygólos győzelmet aratott a Mezőkövesd ellen.

A kezdés után rögtön bátor, nyílt játékot vállalt fel mindkét együttes, a Honvéd fokozatosan vette át a kezdeményezést, bár a kapusoknak egyik oldalon sem akadt sok dolguk. A 22. percben Doka harcossága és Nagy Dominik rutinja kispesti vezetést eredményezett, amitől újabb lendületet kapott a vendéglátó. A szünet előtt a Honvéd megduplázta előnyét: Batik szöglet után, közelről talált Gróf kapujába.

A második felvonás elején két perc leforgása alatt egyenlített a Debrecen: Ugrai pazar átlövését követően Dorian Babunszki talált be. Továbbra is jó iramú, hullámzó volt a mezőnyjáték, egy szöglet után pedig a jól helyezkedő Petkovic góljával a 75. percben a Honvéd visszavette a vezetést. Izgalmasan alakult a hajrá is, amelyben a 90. percben Traoré találatával ismét kétgólos lett a hazaiak előnye.

A Honvéd immár négy forduló óta veretlen a bajnokságban, két döntetlen mellett másodszor nyert.

Nebojsa Vignjevic, a Honvéd vezetőedzője

„Nagyon örülök a fontos győzelemnek, jól játszottunk, különösen az első félidőben. Az viszont nem tetszett, hogy 2-0 után túlságosan kényelmesek voltunk.”

Joan Carrillo, a DVSC vezetőedzője

„Nehéz mérkőzés volt. Az első félidőben jobb volt a Honvéd, annak viszont örülök, hogy fel tudtunk állni a 2 gólos hátrányból. Három gólt is pontrúgás után kaptunk, nem koncentráltunk eléggé, többek között ez okozta a vereséget.”

OTP Bank Liga, 23. forduló:

Budapest Honvéd FC-Debreceni VSC 4-2 (2-0)
Bozsik Aréna, 2624 néző, v.: Vad
Gól: Nagy D. (22.), Batik (43.), Petkovic (75.), Traoré (90.), illetve Ugrai (56.), Do. Babunszki (58.)
Budapest Honvéd: Szappanos – Doka, Batik, Lovric, Petkovic – Petruszenko (Kadiri, 72.), Hidi – Nagy D. (Jónsson, 83.), Zsótér (Gale, 72.), Machach (Bőle, 57.) – Lukic (Traoré, 83.)
Debrecen: Gróf – Poór (Baranyai, 83.), Pávkovics, Deslandes, Ferenczi – Baráth P. (Bényei, 83.), Da. Babunszki (Varga J., 72.) – Bódi (Sós, 72.), Dzsudzsák, Ugrai – Do. Babunszki.

Az Újpest hat vereség után legyőzte a Puskás Akadémiát

Nagy lendülettel kezdtek a fővárosiak, egyik támadást vezették a másik után, de nem tudtak a hálóba találni, majd kiegyenlítetté vált a játék. A 26. percben az ukrán Artem Favorov látványos góllal, szabadrúgásból a vendégeket juttatta vezetéshez, de Budu Zivzivadze egy 17 méteres lövéssel csakhamar egyenlített.

A második félidőben némileg csökkent az iram, ettől függetlenül felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 72. percben Branko Pauljevic a tizenhatos jobb sarka közeléből, szép mozdulattal tekert a kapu jobb felső sarkába. A hátralévő időben mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, de újabb gól már nem született. Az Újpest sorozatban harmadszor nyert az élvonalban, a felcsútiak nyeretlenségi szériája pedig egy döntetlen mellett már három vereséget számlál.

Újpest FC-Puskás Akadémia FC 2-1 (1-1)
Szusza Ferenc Stadion, néző, v.: Bognár
Gól: Zivzivadze (32.), Pauljevic (72.), illetve Favorov (26.),
Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Kuusk, Antonov – Pauljevic (Kádár, 91.), Csongvai, Onovo, Mitrovic (Boumal, 79.), Simon (Bjelos, 51.) – Zivzivadze.
Puskás Akadémia: Tóth B. – Nunes, Spandler, Stronati – Slagveer, Favorov, Corbu (Bakti, 84.), Szolnoki, Weslen Júnior – Gera (Kozák, 88.), Skribek (Komáromi, 78.)

Magabiztos paksi győzelem

Az első félidőben jó iramú játékot, ezzel együtt kevés helyzetet és sok szabálytalanságot láthatott a közönség. Az erős szélben a kövesdi védelem sokáig hatékonyan semlegesítette a góllövőlistát vezető Ádám Martint, a másik oldalon pedig csak elvétve veszélyeztették a paksi kaput a vendégek. A szünet előtt közvetlenül aztán Cseke megrúgta Ádámot a 16-oson belül, a megítélt 11-est pedig a sértett értékesítette, ezzel elmondhatja magáról, hogy a mostani szezonban minden csapat ellen betalált.

A játékrész krónikájához tartozik, hogy a hazaiaknál bő negyedóra után kényszerű csere történt, mivel Papp Kristóf egy ártalmatlan szituációban megsérült és hordágyon kellett levinni a pályáról.

A fordulás után, a duplázó Ádám révén szinte azonnal növelte előnyét a Paks, amely a folytatásban is irányított. A vendégek kontrákból próbáltak veszélyeztetni, de a 68. percben végleg eldőlt a mérkőzés, amikor Szabó Bálint 18 méteres lövését Tordai előbb védte, majd a földön fekve, egy szerencsétlen mozdulattal a kapuba kotorta. A hajrában is a házigazda támadott többet, és újabb góljával még magabiztosabbá tette sikerét.

Paksi FC-Mezőkövesd Zsóry FC 4-0 (1-0)
Paks, v: Andó-Szabó
Gól: Ádám (45+3., 50., az elsőt 11-esből), Szabó Bá. (68.), Szabó J. (84.)
Paks: Nagy G. – Gévay, Lenzsér, Szabó J. – Osváth, Szabó Bá. (Sajbán, 70.), Papp K. (Windecker, 17.), Balogh B. (Kesztyűs, 79.), Medgyes S. – Haraszti, Ádám (Böde, 79.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Tordai – Farkas D., Pillár, Lukic, Granecny – Besirovic (Vutov, 78.), Cseke, Cseri (T. Kis, 53.), Karnyickij (Qaka, 53.), Babati (Calcan, 53.) – Jurina (Drazic, 78.)

Döntetlen a kiesési rangadó

Óvatos játékkal kezdődött a kiesési rangadó, valamelyest a Gyirmót volt aktívabb, de beívelései nem okoztak komoly gondot a vendégek védelmének. A kifejezetten alacsony színvonalú összecsapás jószerivel eseménytelenül telt egészen az első félidő hajrájáig, amikor a hazaiak a meccs első kaput eltaláló lövésével vezetést szereztek.

A folytatásra sem emelkedett az iram és a színvonal. Bár a fővárosiak többet birtokolták a labdát, de fölényük teljesen meddőnek bizonyult. Kifejezetten statikus és unalmas futballt láthatott a közönség, amely nemhogy helyzetet, még veszélytelen lövéseket is alig jegyezhetett fel. A hajrában az MTK fokozni tudta a nyomást, a harmadik helyzetét pedig gólra váltotta, így pontosztozkodással zárult a kiesési rangadó.

A hazaiak az egy ponttal is elmozdultak a kieső zónából, a szintén három kör óta nyeretlen kék-fehérek hátránya pedig továbbra is négy pont a bennmaradást jelentő 10. helyezettel szemben.

Gyirmót FC Győr-MTK Budapest 1-1 (1-0)
Gyirmót, 972 néző, v.: Bogár
Gól: Szegi (42.), illetve Kovácsréti (86.)
Kiállítva: Szegi (94.)
Gyirmót FC Győr: Rusák – Szegi, Csörgő, Hajdú, Zeke – Vass – Hasani (Cvetanovski, 75.; Major, 96.), Klimovics, Nagy P. (Ventura, 75.), Medgyes (Herjeczki, 88.) – Varga B. (Simon A., 88.)
MTK Budapest: Mijatovic – Várkonyi, Szépe, Rajkovic (Stieber, 58.) – Kadlec, Kata, Ramadani (Szakály, 58.), Spirovski (Mezei, 58.), Sluka – Futács (Kovácsréti, 71.), Miovski (Grozav, 84.)

1.  Ferencváros                 22 13   4   5    37-18  43 pont
 2.  Puskás Akadémia FC          23 12   5   6    31-25  41