A Budapest Honvéd két góllal nyert Győrben

Vécsei Bálint (b) és Göblyös Dániel, a Honvéd játékosai, valamint a győri Pongrácz Viktor (k) a labdarúgó Magyar Kupa 1. fordulójában játszott mérkőzésen a győri ETO Park Stadionban. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A Budapest Honvéd 2-0-ra győzött idegenben a harmadosztályú Győri ETO ellen a labdarúgó Magyar Kupa első fordulójában. Az NB II-es csapatok közül kiesett a Dunaújváros, a Szigetszentmiklós és a Siófok.

A győri együttes tavaly még az élvonalban szerepelt, ám licencproblémák miatt kizárták, és végül a harmadosztályba került.

Szépen küzdöttek a győri fiatalok, de egy pontrúgást követően megszerezte a vezetést a Honvéd. Vernes szabadrúgása után Ihrig-Farkas fejese Németh testéről középre pattant Ivan Lovrichoz, aki 7 méterről kilőtte a bal felső sarkot (0-1).

Hátrányt követően jobban aktivizálta magát az ETO, de egy-egy távoli próbálkozáson kívül nem nagyon tudták veszélyeztetni Kemenes kapuját, míg a piros-feketék kevésbé sürgették a játékot.

Szünetet követően a győriek játszottak támadóbb szellemben, de a találkozó 53. percében egy jobb oldali beívelés után Ihrig-Farkas Sebestyén kétgólos növelte a vendégek előnyét. A fővárosi játékos 18 méterről félfordulatból nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (0-2).

Hidasnémetiben Kenesei Krisztián, Czitkovics Péter és Mohamed Remili is triplázott, a Vasas végül egy tucat gólt lőtt a negyedosztályú gárdának.

Az Újpest FC 14-1-re nyert Vértessomlón, a négy-négy gólos Sallói Dániel és Enis Bardhi mellett Asmir Suljic az utolsó negyedórában ért el mesterhármast.

A Szombathelyi Haladás 3-1-re nyert a megyei első osztályban szereplő Nyúl SC ellen.

A tavaly még elsőosztályú Dunaújváros a hosszabbításban kapott ki Gyöngyösön, a harmadosztályú csapat győztes találatát Nádudvari Alex szerezte. A szintén másodosztályú Szigetszentmiklósi TK 3-2-re kapott ki a megye első osztályban szereplő Komlói Bányásztól. A hazaiaknál Bata Csongor, míg a vendégeknél a csereként pályára lépett Vólent Roland lőtt két gólt.

Az NB II harmadik búcsúzója a Siófok hosszabbításban 4-2-re kapott ki Kozármislenyben. Az NB III-as csapatban Wittrédi Dávid duplázott.

Magyar Kupa, 1. forduló, a 64 közé jutásért:

Győri ETO (III.)-Budapest Honvéd 0-2 (0-1)
Gól: Ivan Lovric (27.), Ihrig-Farkas Sebsestyén (53.)

Nyúl SC (megyei I.)-Szombathelyi Haladás 1-3 (0-2)
Gól: Rigó Dávid (67.), ill Sasa Popin (29., 37.), Ugrai Roland (87.)

Hidasnémeti (megyei II.)-Vasas 0-12 (0-4)
Gól: Kenesei Krisztián (7., 48., 11-es, 69.), Czvitkovics Péter (9., 59., 84.), Lázok János (37.), Gál Mátyás (42.), Mohamed Remili (46., 62., 87., 11-es), Berecz Zsombor (75.)

Csepel (III.)-Békéscsaba 0-1 (0-0)
Gól: Szilágyi Péter (75.)

Maglódi TC (megyei I.)-Paksi FC 1-6 (0-5)
Gól: Rajz Miklós (71.), ill. Kiss Tamás (14., 16.), Bor Dávid Ferenc (26.), Frőhlich Roland (36., 67.), Báló Tamás (38.)

Sárrétudvari (megyei I.)-Puskás Akadémia 0-5 (0-2)
Gól: Balogh Rajmund (3., öngól), Lencse Lázló (19.), Tischler Patrik (53.), Péter Bence (81., 92.)

Vértessomló (megyei I.)-Újpest FC 1-14 (0-9)
Gól: Igó István (84.), ill. Enis Bardhi (5., 18., 20., 68.), Sallói Dániel (6., 25., 30., 55.), Balogh Balázs (14.), Tóth Patrik (15.), Cseke Benjámin (40.), Asmir Suljic (75., 86., 90.)
Kiállítva: Tóth Lajos Richárd (66., Vértessomló)

Csorna (III.)-Diósgyőri VTK 0-2 (0-1)
Gól: Koman Vladimir (16.), Bognár István (48.)

———————————————————–

Gyöngyösi AK (III.)-Dunaújvárosi PASE (II.) 1-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Gól: Nádudvari Alex (106.)
Kiállítva: Oravecz Botond (110., Gyöngyösi AK)

Komlói Bányász (megye I.)-Szigetszentmiklósi TK (II.) 3-2 (1-0)
Gól: Szabó Balázs (32.), Bata Csongor (63., 78.), ill. Vólent Roland (74., 94.)

Kozármisleny (III.)-BFC Siófok (II.) 4-2 (2-0, 2-2, 4-2)
Gól:  Nagy Mihály Krisztián (6.), Wittrédi Dávid (42., 114.), Lantos Levente (94.), ill. Elek Bence (52.), Kozma Rcihárd (81.)