A Budapest JAHC nyerte az alapszakaszt, a DVTK a harmadik

A Magyar Kupa-győztes Budapest JAHC végzett az élen a jégkorong Erste Liga alapszakaszában, amelynek vasárnapi zárónapján a DVTK megszerezte a harmadik helyet.

Budapest JAHC

A Budapest JAHC-nak egy pontra volt szüksége az elsőséghez, saját közönsége előtt pedig kettőt is bezsebelt azzal, hogy hosszabbításban az Újpest fölé kerekedett.

A DVTK Jegesmedvék együttese könnyed debreceni diadalával zárta harmadikként az alapszakaszt.

György József, a DEAC vezetőedzője

„Nem ez volt a mérkőzéssel a célunk. Zolit szerettük volna pihentetni. Egy játékosunk volt aki beteg, a cél az volt, hogy négy sorral tudjunk jól játszani. Bizonyos dolgokban próbálkoztunk, hogy a rájátszásra minden összeálljon. A gólok nagyon bosszantanak, emberelőnyben is gólt kaptunk, ezek a dolgok amik most nem jöttek össze. A Miskolc amikor belőtte az első gólját még voltak helyzeteink, de minél nagyobb volt az előnye, annál magabiztosabban játszottak. Vekit ismerem, ha össze is varrják, biztosan rendelkezésünkre fog állni. A mai mérkőzésen jó volt az energiaszint, tudat alatt viszont sajnos nem erre fókuszáltunk, de a DVTK megérdemelten nyert, gratulálok nekik.”

Tokaji Viktor, a DVTK vezetőedzője

„Először is az volt a legfontosabb, hogy meglegyen a 3 pont valamint az, hogy viszont lássuk azokat a dolgokat, amiken az elmúlt hetekben dolgoztunk. A mérkőzés elején említettem, hogy irányítani szeretnénk a mérkőzést, úgy hiszem ezt meg is tettük. Úgy gondolom a játék minden elemében ma kontrolláltabbak voltunk, a speciális egységeink remekeltek. Sikerült emberhátrányból is betalálnunk először ebben a szezonban. Azt hiszem, ez a fajta hozzáállás, ez a fajta mentalitás kell, hogy a rájátszásban is sikeresek tudjunk lenni. Minden dicséret a srácoké, hogy két nappal ezelőtti rozsdás játék nem látszott és egy nagyon jó, kompakt csapat képét mutattuk, szerintem azok is vagyunk. Most lesz egy kicsit szünet és megyünk a rájátszásba.”

Az FTC-Telekom vasárnap idegenben 3-1-re legyőzte a sereghajtó FEHA19 együttesét.

Az Ajkán rendezett mérkőzés egyik csapat számára sem bírt már téttel: a legutóbb döntős és magyar bajnok Ferencváros már az előző fordulóban biztosította ötödik pozícióját és ezzel negyeddöntős helyét. A székesfehérvári alakulat pedig – amely sorozatban 14. vereségét szenvedte el – már nem mozdulhatott el az utolsó pozícióból a tabellán, így a nyolc közé jutásért extra kör vár rá.

Erste Liga

Budapest JAHC – UTE 4-3 (1-1, 0-0, 2-2, 1-0) – hosszabbítás után
Ivan Vorobjev (17.), Nagy Krisztián (52.), Szabó Bence (53., emberelőnyben), Schlekmann Márk (65.)ill. Benk András (14.), Olekszandr Peresunko (49.), Nemes Benjamin Zoltán (53., emberhátrányban)

DEAC – DVTK Jegesmedvék 1-5 (0-1, 0-3, 1-1)
Jakub Izacky (45.), ill. Lövei Dávid (12., 37., a másodikat emberelőnyben), Páterka Bence (26., emberelőnyben), Kiss Roland (40.), Miskolczi Márk (50., emberhátrányban)

FEHA19 – FTC-Telekom 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
Fekete Alex (15.), ill. Turbicz Martin Zoltán (12., emberelőnyben, 59.), Kreisz Brúnó (46.),

10. FEHA19                 36  3   1   3  29  75-168  14
    Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmények rangsoroltak.
    Az első hat helyezett a negyeddöntőbe jutott, a 7-10. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé jutásért.

Forrás: MJSZ / MTI

Erste Liga: kialakult a rájátszás selejtezőjének párosítása