Ismét a budapesti és a miskolci medvék csapnak össze a fináléban

MACA MAC Budapest lesz a címvédő és alapszakaszgyőztes DVTK Jegesmedvék ellenfele a jégkorong MOL Liga döntőjében.

A címvédő miskolciak saját közönségük előtt jutottak be a MOL Liga-döntőbe. Az újpestiek bronzéremnek örülhetnek. A Jegesmedvék 2-1-re megnyerték a mérkőzést és 4-1-re a párharcot. Mindkét oldalon remekeltek a kapusok: a haziaknál Adorján Attila, míg a vendégeknél Ales Sila is 37-37 lövést hárított.

A fővárosiak az első harmad közepén eldöntötték a mérkőzést, egyben a továbbjutást is, miután a MAC 5-1-re legyőzte a DHK csapatát az elődöntő sorozat ötödik mérkőzésén.

A győztes gólt (GWG) Jon Booras már a 13. percben megszerezte, a hazai kapuban Bálizs Bence 19 debreceni lövésből 18-at hárított (94.74%).

A MAC ezzel 4-1-re megnyerte a párharcot és akárcsak 2016-ban, most is DVTK ellen játszanak döntőt a MOL Ligában.

A négy győzelemig tartó finálé március 14-én Miskolcon kezdődik.

MOL Liga, elődöntő, ötödik mérkőzés:

MAC Budapest – Debreceni HK 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)
Gól: Könczei Áron (12.), Jon Booras (13.), Jeffrey Jubinville (21., emberelőnyben), Pozsgai Tamás (30.), Kovács Bronson Zoltán (60.), ill. Jesse Schultz (28.)

A párharc végeredménye: 4-1, a MAC Budapest javára.

DVTK Jegesmedvék – UTE 2-1 (0-0, 2-0, 0-1)
Gól: Galanisz Nikandrosz (27., emberelőnyben), Sági Martin (32.), ill. Benk András (59.)

A párharc végeredménye: 4-1 a DVTK Jegesmedvék javára.

Forrás: MJSZ/MTI