A BVSC és a Vasas is bejutott az elődöntőbe

Április első hétvégéjén sok mindenre választ kaptunk az E.ON Férfi OB I-ben, de még így is akad nyitott kérdés. Az egyik elődöntő párosítása már szinte teljesen biztos, a másiknál viszont megtippelni sem lehet, ki lesz a továbbra is hibátlan FTC-Telekom ellenfele.

Bátori Bence
Bátori Bence (Vasas) a labdával

Nehezen nyert az FTC a Szolnok ellen a férfi vízilabda ob I középszakaszának szombati játéknapján, a felsőház ötödik fordulós összecsapásán a Komjádi uszodában.

A legjobb nyolc alkotta mezőnyt százszázalékos mérleggel vezető címvédő hamar elhúzott, rendre két-három góllal vezetett, a szívósan küzdő vendégcsapat azonban egyre közelebb jött, és a harmadik játékrész végén 9-9-re egyenlített. A negyedik negyedben aztán a Ferencváros háromszor is bevette a szolnoki kaput, míg a rivális részéről ekkor már nem érkezett érdemi válasz.

Az FTC és a Vasas mögött harmadik BVSC meglepően magabiztosan, vendégként – döntően az ötször is eredményes Csacsovszky Eriknek köszönhetően – két góllal nyert az OSC ellen.

A Vasas kilenc góllal nyert a Szeged ellen. A legjobb nyolc alkotta mezőnyben sereghajtó vendégek az első negyedben még tartották magukat a második helyen álló angyalföldiekkel szemben, utána azonban már csupán a gólkülönbség volt kérdéses.

Férfi vízilabda ob I

Felsőház, 5. forduló:

FTC-Telekom Waterpolo – Szolnoki Dózsa Praktiker 12-9 (5-3, 2-1, 2-5, 3-0)
Fekete Gergő 3, Vigvári Vendel 3, Jansik Szilárd 3, Mandic 2, Német Toni 1, ill. Pető Attila 4, Szeghalmi Zsombor 2, Jansik Dávid, Vismeg, Kovács Gergő 1-1.

EPS-Honvéd – Kaposvári VK 14-9 (5-2, 2-3, 4-1, 3-3)
Gól
: Ekler Bendegúz 3, Gregor Benedek 2, Kevi Bendegúz 2, Vadovics 2, Szépfalvy, Fejős, Kiss B., Baksa, Sugár 1-1, ill. Fülöp Bence 2, Juhász-Szelei Norbert 2, Somogyvári, Kakstedter, Vadas 1-1.

Genesys-OSC Újbuda – BVSC-Zugló 10-12 (3-5, 2-2, 3-2, 2-3)
Szalai Péter 2, Simone Rossi 2, Vigvári Vince 2, Hárai, Salamon, Baksa, Aranyi 1-1, ill. Csacsovszky Erik 5, Gyárfás Tamás 3, Gál Dávid 2, Csapó, Horváth Ákos 1-1.

A-Híd VasasPlaket – Szegedi VE 17-8 (1-1, 5-2, 7-1, 4-4)
Burián Gergely 3, Nikola Dedovic 3, Lakatosa Soma 2, Konarik Ákos 2, Strahinja Rasovic 2, Batizi Benedek 2, Bátori, Gábor, Randelovic 1-1, ill. Nagy Márton 3, Bóbis, Klára, Sánta, Horváth V., Leinweber 1-1.

1. FTC-Telekom Waterpolo        5  5   –   –    74-41  36 pont
2. A-Híd VasasPlaket            5  3   1   1    78-60  25
3. BVSC-Zugló                   5  3   –   2    60-59  24
4. Szolnoki Dózsa Praktiker     5  3   –   2    58-60  18
5. EPS-Honvéd                   5  3   1   1    61-50  17
6. Genesys OSC-Újbuda           5  2   –   3    49-65  16
7. Kaposvári VK                 5  –   –   5    51-80   6
8. Szegedi VE                   5  –   –   5    43-59   0