A Chelsea nem tudott gólt szerezni Madridban

A spanyol Real Madrid hazai pályán 2–0-ra legyőzte az angol Chelsea-t a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

Vinícius Júnior és Karim Benzema

2019 és 2021 között Carlo Ancelotti az Everton, míg Frank Lampard a Chelsea kispadján ült. A két mester akkor csak kétszer meccselt egymással. 2020. március 8-án a Chelsea hazai pályán 4-0-ra nyert a liverpooliak ellen, Ross Barkley Pedrónak és Williannak is kiosztott egy-egy gólpasszt. December 12-én a Goodison Parkban Gylfi Sigurðsson büntetőjével nyert az Everton.

A Real Madrid és a Chelsea BL találkozóin előbb Zinedine Zidane és Thomas Tuchel (összesítésben 3-1 a Chselsea-nek), majd tavaly már Ancelotti és Tuchel (összesítésben 5-4 a Real Madridnak) meccset egymással.

A favorit madridi gárda kispadján ülő Carlo Ancelotti hat helyen változtatott a Villarreal ellen a hétvégén 3-2-re elvesztett bajnokihoz képest. A spanyolok sokat birtokolták a labdát, míg a londoni gárda – melynek kispadjára nemrég visszatért Frank Lampard – gyors kontrákból veszélyeztetett.

A vezetést mégis a Real szerezte meg az aranylabdás Karim Benzema közeli találatával, majd a hazaiak esélyei egy óra elteltével tovább nőttek, mivel a túloldalon Ben Chilwell utolsó emberként lerántotta Rodrygót, ezért kiállították. Az emberelőny negyedórával később érett góllá a frissen beállt Marco Asensio révén, a hátralévő időben pedig már egyik csapat sem tudott újítani.

Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője

„Ne felejtsük el, hogy a Chelsea egy jó csapat, remek játékosokkal. Nyertünk 2-0-ra, de még nincs vége. Küzdenünk kell a Stamford Bridge-en és áldozatokat hoznunk. De ez normális, ez a Bajnokok Ligája negyeddöntője. Elégedettek vagyunk a mérkőzéssel és készen kell állnunk a következőre.”

Ancelotti arra is kitért, hogy bár az 59. perctől emberelőnyben játszottak, nem volt könnyű dolguk.

„Amikor tíz ember ellen játszottunk, visszahúzódtak, amire nem volt könnyű megoldást találni. Sok energiát fordítottunk arra, hogy magasan letámadjunk. Ezért a végén már nem voltunk olyan frissek, de az eredmény és a teljesítmény jó volt.”

Frank Lampard, a Chelsea vezetőedzője

„Büszke vagyok a tíz játékosomra. Kiábrándító lenne, ha nehéz helyzetben kikapcsolnánk, de nem ez történt, a Real emberelőnyben sem masírozott át rajtunk. Joao Félix, Raheem Sterling és Mason Mount révén nekünk is megvoltak a lehetőségeink. A néhány pozitívum ellenére az eredmény kijózanító, de a Stamford Bridge-en különleges dolgok történhetnek, még egy olyan kiváló csapat ellen is, mint a Real. Hinnünk kell ebben. Picit hitehagyottak a futballistáim, nem tudják, valójában mennyire jók. A jövő héten nagy csata várható.”

Milánóban érdekesen alakult az első félidő, bár 25 percig dominált a Napoli, addig összehozott 8 kapura lövéséből nem sikerült találatot jegyeznie az olasz bajnokság első helyezettjének ezt pedig megbosszulta a Milan. A 40. percben Ismaël Bennacer rövidre célzott bombáját nem tudta védeni Meret, ezzel a hazaiak kerültek előnybe.

A folytatásban adódott még egy hatalmas Milan-lehetőség, de a beadást követően Kjaer kapufára fejelt, így csak egygólos hátrányban maradt a Napoli az első félidő végére.

A második játékrész hasonlóan pörgős játékot hozott, a Napoli hajtott az eredmény kiegyenlítéséért, a nagy akarásnak azonban inkább nyögés lett a vége, gólt nem szerzett a vendég csapat, a visszavágóra viszont elveszítette Zambo Anguissa-t és legjobb védőjét, Kim Min-Jae-t is.