A Chelsea nyerte a londoni derbit

Bár csak egyetlen kaput eltaláló lövést jegyeztek fel a statisztikák a Chelsea-Tottenham rangadón a Premier League 28. fordulójában, Maurizio Sarri együttese végül 2-0-s győzelmet aratott.

Az 57. percben Pedro nagyon szépen csapta be Alderweireldet, és úgy lőtt a hálóba, hogy a labda Lloris lábáról vágódott be (1-0).

A 84. percben Giroud továbbcsúsztatta a labdát, Trippier haza akart adni Llorisnak, de elpasszolt a kifutó kapus mellett (2-0).

A Liverpoolt és a Manchester Cityt egy pont választotta el egymástól a 28. forduló előtt, és mindkét együttes hazai pályán próbátla begyűjteni a három pontot.

A liverpooliak 20 perc után eldöntötték a meccset, ennyi idő alatt Sadio Mané már dupláig jutott, az egyik találat egy parádés sarkazás volt. Szünet után Divock Origi növelte az előnyt, majd Virgil Van Dijk is duplázott Manéhoz hasonlóan.

Jürgen Klopp együttese megtartotta egypontos előnyét, miután a Manchester City is nyert: a címvédő Sergio Agüero tizenegyesével verte a West Hamet.

Az Arsenal ötöt vágott a Bournemouthnak, a Manchester United idegenben verte a Crystal Palace-t. A Southampton a Fulham legyőzésével mozdult el a kieső helyekről.

Premier League, 28. forduló:

Chelsea – Tottenham Hotspur 2-0 (0-0)
Gól: Pedro (57.), Trippier (84., öngól)

Liverpool – Watford 5-0 (2-0)
Gól: Sadio Mané (9., 20.), Divock Origi (66.), Virgil van Dijk (79., 82.)

Manchester City – West Ham United 1-0 (0-0)
Gól: Kun Agüero (59., 11-es)

Arsenal – Bournemouth 5-1 (2-1)
Gól: Mesut Özil (4.), Mkhitaryan (27.), Koscielny (47.), Aubameyang (59.), Lacazette (78.), ill. L. Mousset (30.)

Crystal Palace – Manchester United 1-3 (0-1)
Gól: J. Ward (66.), ill. R. Lukaku (33., 52.), A. Young (83.)

Southampton – Fulham 2-0 (2-0)
Gól: Oriol Romeu (23.), Ward-Prowse (40.)