A címvédő Barcelona otthonában veszített a Veszprém

A Telekom Veszprém 35-30-ra kikapott csütörtökön a címvédő Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában.

Aleix Gómez Abelló kilenc lövésből öt gólt szerzett. Fotó: EHF

A vendégek keretéből ezúttal Dejan Manaszkov és Sipos Adrián, a hazaiaktól Luís Frade hiányzott az európai szövetség által a hét rangadójának választott mérkőzésen.

Gonzalo Pérez de Vargas bravúros teljesítménnyel kezdett a katalánok kapujában, az első 13 percben hét lövést védett. Bár csapata 7-5-re ellépett, a túloldalon Rodrigo Corrales is egyre jobban védett, társai hatékonyan védekeztek, gyors ellenakciókat vezettek és egy 4-0-s sorozat végén már ők álltak jobban két góllal.

A folytatásban is szervezetten, fegyelmezetten védekeztek a vendégek, megfelelő volt a visszarendeződésük – ezzel némileg elbizonytalanították ellenfelüket -, támadásban viszont sokat hibáztak, így a szünetben döntetlen volt az állás.

A második félidőben a Barcelona nyitott védekezése valamivel jobban működött, mint korábban, és támadásban is kevesebbet hibázott a címvédő, így egy 4-1-es sorozat végén 22-19-re ellépett. Ekkor alakult ki először kétgólosnál nagyobb különbség a csapatok között, ezért Momir Ilic veszprémi vezetőedző időt kért.

A katalánok lendülete nem tört meg, így a játék képe nem változott, és a 49. percben már 26-21 volt az állás. A veszprémiek védekezése már nem működött úgy, ahogyan az első felvonásban, így nem tudták megfékezni a házigazdákat, akik végül öt góllal győztek.

A Barcelonában a francia Dika Mem nyolc találattal, a túloldalon az egyiptomi Omar Jahja hét, a szerb Petar Nenadic hat góllal zárt. A mezőny legjobbjának megválasztott Gonzalo Pérez de Vargas 16 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Rodrigo Corrales 11 védést mutatott be. Fotó: EHF

A két csapat 25. alkalommal találkozott egymással az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából hét győzelem, egy döntetlen és immár 17 vereség, a Barcelona otthonában azonban továbbra is nyeretlen a magyar együttes.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 12. forduló:

Barcelona (spanyol)-Telekom Veszprém 35-30 (13-13)
Barca:
Perez de Vargas, Maciel (kapusok), Arino 2, Ben Ali 2, Cindric 5, Fabregas 2, Fernandez Perez, Gómez 5, Janc 3, Langaro 2, Makuc 1, Mem 8, N’Guessan 5, Richardsson, Thiagus Petrus, Zeinelabedin.
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinse, Ilic, Jahja 7, Lauge Schmidt, Lékai, Ligetvári, Lukács, Mahé 5, Maqueda, Marguc 3, Nenadics 6, Nilsson 4, Strlek 4. Edző: Momir Ilics.

A hat győzelemmel, egy döntetlennel és öt vereséggel álló veszprémiek egy hét múlva a lengyel Lomza Vive Kielcét fogadják a BL csoportkörében.