A címvédő otthonában szakadt meg a Győr veretlenségi sorozata

A Győri Audi ETO KC 30-29-re kikapott szombaton a címvédő norvég Vipers Kristiansand otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., utolsó fordulójában, ezzel megszakadt a veretlenségi sorozata, amely 2018 januárja óta tartott.

Nora Mörk öt gólt szerzett. Fotó: EHF

A vendégek keretéből csak Amandine Leynaud, a hazaiaktól Karoline Olsen, Nerea Pena, Heidi Löke, Hanna Yttereng és Silje Waade is hiányzott. Az már korábban eldőlt, hogy a győriek csoportgyőztesként a negyeddöntőbe jutnak, vagyis nem kell pályára lépniük a rájátszás első fordulójában.

Remek védekezéssel kezdett az ETO, így a norvégok már a tizedik percben, 2-4-es állásnál időt kértek. A 19. percben még 10-7-re vezettek a győriek, a cserejátékosok érkezésével viszont nagyot változott a játék képe. Az egyre kevesebb hibával játszó Vipers a 25. percben vezetett először, és mivel sorozatban három góllal zárta az első félidőt, a szünetben 16-13-os előnyben volt az egyre több támadást elhibázó vendégekkel szemben.

A második felvonásban nyitott védekezésre váltott az ötszörös BL-győztes Győr, de a hazaiak Tomori Zsuzsanna irányításával továbbra is remekül védekeztek, Katrine Lunde bravúrosan védett, így csapatuk egy ideig magabiztosan őrizte előnyét (25-21). Miután a norvégok néhány kulcsembere pihenőt kapott, az ETO lendületbe került, egy 5-0-s szériával fordított, erre viszont egy időkérés után négyes gólsorozattal válaszolt a címvédő. Az utolsó percben az egyenlítésért támadhatott a Győr, ám Veronica Kristiansen lövését Lunde kivédte, így az ETO több mint négy év után újra vereséget szenvedett a BL-ben.

A vendégeknél Anne Mette Hansen, a hazaiaknál Isabelle Gulldén és Marketa Jerabkova zárt hat góllal. A norvégoknál Tomori Zsuzsanna nem talált a hálóba. Lunde 13, a túloldalon Silje Solberg hat, Laura Glauser négy védést mutatott be.

A két csapat ötödik egymás elleni BL-mérkőzésén négy győri siker után először nyert a Vipers.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 14. forduló:

Vipers Kristiansand (norvég)-Győri Audi ETO KC 30-29 (16-13)
Kristiansand:
Eriksson, Lunde, Pedersen (kapusok), Dahlum 1, Debelic 3, Gulldén 6 (3), Hesselberg, Hoeve, Jerabkova 6, Knedlikova 5, Naes 2, Mörk 5, Tchaptchet, Tomac 2, Tomori.
Győr: Glauser, Solberg (kapusok), Blohm 3, Brattset Dale 5, Faluvégi 3, Fodor 2, Háfra, Hansen 6 (1), Kristiansen 3 (1), Lukács, Nze Minko 1, Oftedal 4, Pintea, Ryu 2, Schatzl.

A Győr 13 győzelemmel és egy vereséggel a B csoport első helyén végzett. A Ferencváros nyolc sikerrel, három döntetlennel és három vereséggel az A csoport harmadik helyén zárt, és a rájátszás első körében – a negyeddöntőbe jutásért – a szlovén Krim Mercator Ljubljana vagy a svéd IK Sävehof lesz az ellenfele.