A CSM București hét góllal nyert Debrecenben

A DVSC Schaeffler saját közönsége előtt 30-23-ra kikapott a CSM Bucuresti együttesétől a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában.

DVSC
Catherine Gabriel kapus (j), a debreceni és Emilie Hegh Arntzen (k), a román csapat játékosa a kézilabda női Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában játszott DVSC Schaeffler – CSM Bucuresti mérkőzésen a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Két, egyformán hétpontos együttes várta a szombati találkozót a Hódos Imre Sportcsarnokban. Egy hete idegenben 29-29-es döntetlennel szerzett pontot Szilágyi Zoltán vezetőedző együttese, ezúttal a hazai pálya mellett fontos változás volt, hogy sérülés miatt az ellenfélnél akadt egy nagy hiányzó Cristina Neagu személyében.

Elrontott ziccerekkel és kimaradt büntetőkkel – köztük dupla kapufással – kezdett a házigazda csapat, amely tíz és fél percig (!) nem tudott betalálni, a rendre lefelé tartó lövéseket sorra hárította a vendégek hálóőre, Evelina Eriksson, elbizonytalanítva a DVSC játékosait. Így bár Catherine Gabriel is mutatott be bravúrokat a debreceni kapuban, 0-4-gyel indult az összecsapás.

A DVSC támadójátékának hatékonysága Szilágyi Zoltán időkérése után javult, ennek ellenére tartotta a négy-öt gólos előnyét a bukaresti gárda, és mivel a játékrész hajrájában ismét gyenge volt a hajdúságiak helyzetkihasználása – az első harminc percben nem jutottak el tíz gólig -, hattalálatos különbséggel vonulhattak el a szünetre a felek. Eriksson 52 százalékos hatékonysággal védte a CSM kapuját az első félidőben.

A második játékrész elején elöl és hátul is jobb teljesítményt nyújtott a vendéglátó együttes, és bár továbbra is akadtak hibák, sikerült hosszú idő után két gólra zárkózni (16-18). Visszaállította azonban a négy találat környéki különbséget a CSM Bucuresti, amely kettős emberhátrányban is eredményes tudott lenni. Ismét visszaesett a debreceni pontosság, a vendégek pedig rendre büntették a hibákat, miközben Eriksson változatlanul ihletett formában védett. A hajrában növelni is tudta előnyét a bukaresti csapat a hitét vesztő Debrecen ellen, és végül hét találattal kerekedett felül.

A mezőny legeredményesebbje a bukaresti Angela Stoica lett nyolc góllal, Emilie Hegh Arntzen hétszer volt eredményes, míg debreceni részről Planéta Szimonetta hatszor talált be.

Planéta a találkozó utáni sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: az elején kihagyott sok helyzet elbizonytalanította őket, ezt kihasználta a román együttes, a későbbi felzárkózási kísérletek pedig sok erőt vettek ki belőlük. Ugyanakkor meglátása szerint egy nagyon jó csapattól kaptak ki és a CSM teljesen megérdemelte a sikert.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 8. forduló:

DVSC Schaeffler – CSM Bucuresti (román) 23-30 (9-15)
DVSC:
Bartulovic, Gabriel (kapusok), Costa, Csernyánszki, Füzi-Tóvizi 2, Grosch, Haggerty 2, Hámori 2, Johansson, Jovovics, Kácsor 3, Petrus 3, Planéta 6, Töpfner 1, Vámos M. 2, Vámos P. 3.
CSMB: Eriksson, Glauser, Skurtveit (kapusok), Ailincai, Arntzen 7, Dindiligan 2, Flippes, Gutiérrez 1, Jensen Östergaard 2, Kobylinska 1, Mortensen Ingstad 4, Nikolics 1, Pintea 4, Rotaru, Stoica 8.

Forrás: MKSZ / MTI