A Csurgó döntetlent játszott a Ferencvárossal

A Csurgó 24-24-es döntetlent játszott a Ferencváros otthonában a férfi kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

Csurgó

A 49. percben a fővárosiak már négygólos előnyben voltak, az 57. percben azonban egyenlítettek a somogyiak, sőt, 65 másodperccel a vége előtt a vezetést is átvették, 1-0 és 11-10 után harmadik alkalommal.

Az utolsó fél perc is rendkívül izgalmasra és eseménydúsra sikeredett: a Csurgó időkérése után Lékai Máté labdát szerzett és az üres kapuba lőtt (24-23), két másodperccel a vége előtt azonban Aleksa Tufegdzic volt eredményes – a labda Győri Kristóf kezéről pattant a hálóba -, ezzel pontot mentettek a vendégek.

Győrinek 15 védése, Nagy Bencének nyolc, Lékainak hat gólja volt a hazaiaknál. A túloldalon Holló Balázs 13 védéssel, Gábor Marcell hét találattal zárt.

Pásztor István, a Ferencváros vezetőedzője

„Mindkét csapat jól felkészült a másik támadásából, ez látszott a védekezéseken. Mindkét kapus nagyon extrát védett, a múlt héthez képest a védekezésünk és a kapusteljesítményünk nagyon sokat javult. Támadásban volt 15 technikai hibánk, ami katasztrofális. Az első félidőben, amikor tudtunk futni, ziccereket hibáztunk, ezért nem tudtunk különbséget kialakítani, a másodikban pedig a hét hat elleni játékot nem igazán tudtuk kezelni. A végén pedig az újabb technikai hibák megpecsételték a sorsunkat, ez különösen emberelőnyben volt fájó. Fáj ez az egy pont természetesen. Nagyon szeretném, ha a jövő hétre a Tatabánya ellen fel tudnánk hozni a védekezés mellé a támadást is. Most hétvégén az Európa-kupában két meccs vár ránk, természetesen tovább akarunk jutni, nagyon kevés információnk van az ellenfélről, szeretnénk magabiztosan venni ezt az akadályt mindkét meccsen.”

Győri Kristóf

Győri Kristóf 15 csurgói lövést hárított

„Végletekig kiélezett mérkőzés volt öt perc kivételével, amikor elléptünk néggyel, de nem tudtunk átlépni magunkon, és növelni ezt a különbséget. Visszajött a Csurgó, és azt hiszem a végén még mi örülhettünk a vezetésnek, majd egy nagy hiba miatt buktunk egy pontot. Azon leszünk, hogy szombaton és vasárnap minél jobban megverjük a ciprusiakat, aztán jövő héten meg Tatabányára látogatunk. „

Férfi kézilabda NB I

FTC-Green Collect – Csurgói KK 24-24 (11-11)
FTC:
Borbély, Győri K. (kapusok), Balogh 1, Bognár, Bujdosó 1, Csörgő, Debreczeni 2, Füzi 2, Kovacsics 1, Lékai 6, Mikita, Nagy B. 8 (5), Ónodi-Jánoskúti 2, Pordán 1, Prainer, Szepesi.
Csurgó: Füstös, Holló (kapusok), Bazsó 2, Borsos, Gábor 7 (3), Herceg 1, Krsmancic, Markez, Mazurek, Papp 2, Spruk, Szeitl 3, Tufegdzic 5, Tóth 2, Vasvári, Zagar 2.

1.  Telekom Veszprém             7  7   –   –  297-186  14 pont
 2.  OTP Bank-Pick Szeged         7  7   –   –  250-189  14
 3.  MOL Tatabánya KC             7  5   –   2  206-196  10
 4.  FTC-Green Collect            8  4   1   3  256-244   9
 5.  HSA NEKA                     6  4   –   2  159-150   8
 6.  Csurgói KK                   7  3   1   3  203-209   7
 7.  Balatonfüredi KSE            6  3   –   3  162-172   6
 8.  QHB Eger                     6  3   –   3  165-198   6