A dánok 2-1-re nyertek a Billie Jean King Kupában

A magyar női teniszválogatott 2-1-re kikapott a dánoktól a Billie Jean King Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának portugáliai tornáján, a harmadik fordulóban, miután a két egyes vereséget követően párosban sikerült győzni.

Nagy Adrienn és Szabanin Natália elveszítette az egyest, így az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyernek az északiak. Végül Stollár Fanny, Szabanin Natália kettőse két játszmában bizonyult jobbnak a Laura Brunkel, Rebecca Munk Mortensen duónál.

A magyarok így a bolgárok elleni 2-1-es sikerrel, az osztrákokkal és a dánokkal szembeni 2-1-es vereséggel zárták a csoportküzdelmet a harmadik helyen.

A három csoport első helyezettje és a másodikok különcsatájának győztese jut majd tovább a világdöntő selejtezőjébe, míg a 12 csapatos torna utolsó két helyezettje lecsúszik a zóna II-es csoportjába. Az már korábban biztossá vált, hogy a magyar együttes nem eshet ki.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a válogatott a folytatásban a 7-9. helyért játszik. A csütörtöki szünnapot követően pénteken a svédek, szombaton a törökök lesznek az ellenfelek.

Bondár és Udvardy is nyert a nyitókörben a svájci ITF-tenisztornán

Bondár Anna és Udvardy Panna is nyert a svájci Bellinzonában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztorna első fordulójában, ezzel mindketten a nyolcaddöntőbe jutottak.

A világranglistán elfoglalt 114. helyével a legjobb magyarként jegyzett Bondár – akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők – szerdán a hazai közönség előtt szereplő Karolina Kozakovával (792.) csapott össze a nyitókörben, és 6:3, 6:1-re nyert.

A hatodik kiemelt Udvardy – aki a 153. helyen áll a WTA-rangsorban – a román Irina Fetecauval találkozott (444.). Az első szettet elbukta, a folytatásban viszont fölényben játszott, a vége pedig szűk két és fél óra alatt 4:6, 6:3, 6:1 lett.

Mindkét magyar azért küzd, hogy főtáblás lehessen a május végén rajtoló Roland Garroson, ezért nem tartottak a válogatottal a Billie Jean King Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának portugáliai tornájára.