A DEAC három-, míg a Gyergyói HK négygólos hátrányból fordított

A mérkőzés derekán még háromgólos hátrányban volt, mégis 6-5-re nyert a DEAC a vendég Dunaújváros ellen a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. Rastislav Spirko öt gólpasszal járult a sikerhez.

DEAC
Jakub Izacky lő kapura

Az első harmadban mezőnyfölényben voltak a debreceniek, mégis 1-1-gyel vonultak el pihenőre. A fordulást követően hét perc alatt háromszor volt eredményes az Acélbikák csapata. Időt kértek a hajdúságiak, és ettől alaposan feljavult a játékuk, szűk két perc alatt felzárkóztak 4-3-ra.

A záró harmad elején Jan Dalecky emberelőnyben egyenlített, majd Dmitrij Zalamaj ugyancsak létszámfölényben fordított. Sági Martin az 53. percben 6-4-re módosította az állást, és a vendégek ezt követően már csak szépíteni tudtak, hiába hozták le a hajrában a kapusukat is.

A meccs legeredményesebbje az öt assziszttal záró Spirko volt, Zalamaj pedig két gól ütött és adott két gólpasszt. A túloldalon Oliver Ödman Hadzinikolic négy találatot készített elő.

Az utolsó előtti helyen álló DAB sorozatban hétszer szenvedett vereséget.

Kecskeméti Áron, a DEAC másodedzője

„Nem lehet elmenni amellett, hogy visszajöttünk 1-4 ről, amikor bekaptuk a 4. gólt, György József kért egy időt, próbálta összekapni a brigádot. Nem csak az információfrissítésről szólt a dolog, hanem egy kicsit a momentumot szerettük volna visszaszerezni, hogy visszajöjjünk a meccsbe, amit a srácok meg is csináltak. Jól játszottunk, szép gólokat lőttünk. Sokat lőttünk kapura, sokat próbálkoztunk, a második harmadban ki is emeltük a srácoknak, hogylegalább 20 olyan lövésünk volt, ami nem találta el a kaput, tehát próbálkozással nem volt probléma. Sok statisztikát tudnánk felsorolni, de a legfontosabb a győzelem, amit ma sikerült megszereznünk. Elég alacsony létszámmal vagyunk és most jól jön a szünet, hogy ebből a kifacsart állapotból visszajöjjenek a srácok. Holnap szünnap van a srácoknak, utána dolgozunk tovább.”

Niko Eronen, a DAB vezetőedzője

„Az első 30 perc jó volt számunkra, uraltuk a játékot. Utána kissé elálmosodott a játékunk és a második harmad közepén össze is szedtünk egy túl sok ember kiállítást, amiből meglőtték a második góljukat. Ekkor valamiért elkezdtünk pánikolni és elfelejtettünk mindent, amit eddig csináltunk. Nem volt véletlen, hogy ilyen nagy előnnyel vezettünk, de nem szabad ilyen hibákat véteni és elengedni egy 4-1-es vezetést. A harmadik harmadban próbálkoztunkvisszajönni a mérkőzésbe, de úgy gondolom túlságosan is próbálkoztunk, de nem voltunk elég kiegyensúlyozottak és túl sok volt a kiállításunk.”

Az UTE legyőzte az FTC-t

Az első percben emberhátrányban szerzett vezetést az UTE, de még emberelőnyben egyenlítettek a vendégek. A 3. percben Pokornyi Dávid és Kontsa Mesikammen kapott végleges kiállítást, miután összeverekedtek. Később Kiss Patrik és Kreisz Brunó gyors gólváltása hozott izgalmakat, és így vonultak el pihenőre a csapatok.

Olekszandr Pereszunko visszavette a vezetést az Újpestnek, és továbbra is feszült maradt a csata. A 43. percben Collin Shirley növelte a különbséget, a végén pedig Rajna Miklós védéseivel járult hozzá a lila-fehérek fontos sikeréhez.

Négygólos hátrányból nyert a Gyergyó

Fotó: Halmágyi Zsolt

A székely rangadót az élről várta a GYHK, azonban ezen a napon a Szereda eleinte nem adott neki esélyt, és a 13. percben már 2-0-ra vezetett. A meccs derekán kettős emberelőnyt váltott gólra az előző játékhét legjobbjának választott Sofron István, majd szűk négy perc elteltével Jevgenyij Szkacskov másodszor is eredményes volt. A második szünet előtt azonban kihagyott a házigazda, és ezt két góllal büntette meg az ellenfél.

A záró harmad elején már csak egy találat volt a különbség, aztán a 46. percben 15 másodperc alatt 1-1 gól született. A végén kettős emberelőnyben is játszhatott a Gyergyó, ebből Vincze Péter egyenlített kereken öt perccel a vége előtt, majd – immár szimpla fórban – Bodó Christopher is betalált 19 másodperc múlva. A hajrában még Brance Orban és a négy ponttal (2 gól, 2 gólpassz) záró Bodó is betalált. A túloldalon Szkacskov is 2+2-vel végzett.

A második helyen álló BJA – korábbi nevén MAC Újbuda – az első harmadban is nagy fölényben volt a vendég DVTK ellen, de ekkor még csak egy gólt ütött, a folytatásban viszont már sikerült ellépnie. A sok kiállítás miatt nem volt folyamatos a játék, és ekkor szépítettek a Jegesmedvék. A záró húsz percben Mirko Djumic beütötte saját maga második, csapata negyedik találatát, eldöntve így a három pont sorsát.

Tom Coolen, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője

„Négygólos vezetés után normális esetben meg kell nyerni a mérkőzést, de mi hagytuk őket értékesíteni egy emberelőnyüket, a második harmad végén. Aztán sikerült nekik úgy ütni a korongot, hogy az a játékvezetőről a kapunk elé pattanjon, számunkra szerencsétlenül. Ez a második lőtt góljuk nagy lökést adott nekik. A harmadik játékrészben sok hibát vétettünk a koronggal, nem kezeltük megfelelően a pakkot. Összehoztunk két kiállítást is az utolsó 5 percben, ezzel 5 a 3 elleni helyzetet ajándékozva nekik, és ők be is találtak, két előnyös gólt szerezvén, amivel meg is nyerték a mérkőzést. Ez nagyon kemény szituáció számunkra, de túl sokat tévedtünk védekezésben. Nem úgy tettük a dolgunkat, ahogyan kellett volna. Mindent egybe vetve defenzív szempontból ma gyengébben teljesítettünk. Azon kell dolgoznunk, hogy jobbak legyünk, mert ez így nem lesz elegendő.Holnap szabadnapot kapnak a srácok, hisz szükségünk van a regenerációra, sok mérkőzésünk volt az elmúlt időszakban. Aztán 4 napunk lesz edzeni, mielőtt jövő hét végén ismét mérkőzésünk lesz. Szóval lesz most időnk gyakorolni, ami nagyon jó, hisz még nem volt igazán időnk edzeni. Mindenestre tetszett, ahogyan az első harmadban játszottunk, nagyon sok energiánk volt, jó letámadásokkal, de keményebben és okosabban kell játszanunk, jobb döntéseket hozva a koronggal, mert ma nem így tettünk.”

Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője

„Roppant dühös lettem volna, ha ma nem nyerünk, ugyanis 5 az 5-ben, azt gondolom, végig jobbak voltunk. Ellenfelük a defenzív zónában kicsit lassúbb volt, de csupa jó képességű játékos van náluk, akiknek ha kicsi időt és helyet adsz, azt csinálnak a koronggal, amit akarnak. Ugyanakkor az első harmad második felében feltámadtunk, és megvoltak a helyzeteink ahhoz, hogy már akkor x legyen. Nagyon mérges voltam a második harmad miatt, mert ahogyan kijöttünk a szünetről, az parádés volt, nem sokat engedélyeztünk a kiállításokig a Csíkszeredának. Utána fegyelmezetlenek voltunk. Megint megmutatkoztak a képességük, az első emberelőnyös soruk nagyon komoly. 6 perc előnyt is ajándékoztunk ekkor nekik, ráadásul buta hibákból. Azt mondtam a fiúknak a szünetben, hogy jobb csapat vagyunk 5 az 5 elllen, és ha fegyelmezettek maradunk, és azt csináljuk a jégen, amit megbeszéltünk, akkor vissza fogunk jönni a meccsbe, és ez meg is történt. Nyilván ehhez az is kellett, hogy nagyon elfáradt a Csíkszereda a végére, és mi ledolgoztuk őket a jégről. Azt gondolom, sokkal többet korcsolyáztunk, mint az ellenfél, és azt gondolom az, hogy 6 gólt lőttünk az utolsó játékrészben Csíkszeredában, az nem mindennapi teljesítmény. Rendkívül büszke vagyok a fiaimra!”