A DEAC hosszabbítás után harcolta ki az egyenlítést a Zalaegerszeg ellen

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-52-re győzte le a Honvéd együttesét, míg a Szolnoki Olajbányász 83-82-re múlta felül a Pécset a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének második, keddi mérkőzésén, így mindkét csapat 2-0-ra vezeti a párharcot.

DEAC
Tadija Tadic a labdával

A hazai pályán játszó BHSE meglepően jól kezdett a címvédő ellen, így a mérkőzés elején hétpontos előnyben is volt, a folytatásban azonban könnyedén ledolgozta kezdeti hátrányát a szombathelyi gárda, amely a félidőre 41-27-re ellépett.

A fordulás után sem forgott veszélyben a Falco győzelme, ezt az is mutatta, hogy a meccs utolsó másodpercei már pacsizással teltek. A találkozó legeredményesebb játékosa a szombathelyi Perl Zoltán volt 27 ponttal.

A másik negyeddöntős mérkőzés sokkal kiélezettebb volt. A pécsiek a hajrában fordítottak, majd pár másodperccel a végső dudaszó előtt egyenlített a Szolnok és egy sikeres büntetővel végül egypontos sikert aratott.

Alba-siker és debreceni egyenlítés a ZTE ellen

A Fehérvár magabiztos sikert aratott Sopronban, míg a DEAC hazai pályán hosszabbítás után nyert a Zalaegerszeg ellen.

Vojvoda Dávidék Sopronban az első felvonást még hátrányban zárták, de többek között a 33 éves magyar válogatott játékos remek játékának és 33 pontjának köszönhetően végül 19 pontos sikert könyvelhettek el.

Debrecenben a házigazda kezdte jobban a mérkőzést, és a félidőre 14 pontra növelte előnyét, de a fordulás után feljavult a zalaegerszegiek játéka és a hajrában fordítottak. A DEAC azonban Andre Williamson kétpontosával hosszabbításra mentette mérkőzést, majd a ráadásban kiharcolta a győzelmet.

Andjelko Mandics, a DEAC vezetőedzője

„Jó hozzáállással léptünk pályára, ez azonban huszonöt perc után kicsit alább hagyott, hisz a második félidőben többet hibáztunk és próbáltunk új dolgokat véghez vinni, melyek nem igazán mentek. Nem a legmélyebb a rotációnk, fáradtabb is a csapat, de a lényeg, hogy nyertünk és jobban játszottunk, mint Zalaegerszegen. Ha a koncentrációnk hosszabb ideig is kitart, akkor idegenben is nyerhetünk, ami tudjuk, hogy nem lesz könnyű feladat. Megyünk tovább, holnap gyors regeneráció és videózás, aztán szeretnénk egy jó mérkőzéssel folytatni a párharcot.”

Matthias Zollner, a ZTE KK vezetőedzője

„Egy labda döntött végül a DEAC javára, az első negyedben nem tudtuk a saját játékunkat játszani, a folytatásban azonban sikerült alacsony ponton tartani őket, hogyha ezt a védekezést tudjuk negyven percig őrizni, akkor több esélyünk lett volna. Pedig a lehetetlen szituációkban sem adtuk fel, még az utolsó másodpercekben is küzdöttünk a győzelemért, ebből építkezünk és otthon szeretnénk nyerni. Köszönjük a szurkolóknak, hogy elutaztak Debrecenbe és támogattak minket.”

Férfi kosárlabda NB I

Negyeddöntő, 2. mérkőzések:

Budapesti Honvéd Sportegyesület – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52-89 (13-18, 14-23, 13-19, 12-29)
Honvéd:
 Simon 3/3, Brown 12/3, Hajdu 12/12, Henry 3, Filipovic 6. Csere: Vámos -, Kopácsi -, Peringer -, Bazsó 5, Reizinger 2, Djokovics 9/6, Wesson -.
Szombathely: Pot 10/3, Tanoh Dez 4, Benke 6/6, Tiby 18/6, Krivacevic 2. Csere: Kovács 4, Jordano 2, Verasztó -, Pongó 10/9, Keller 6, Perl 27/12.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Falco javára.

NKA Universitas Pécs – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 82-83 (26-17, 20-22, 17-24, 19-20)
Pécs:
Nikolics 15/6, Kovács P. 8/6, Herger 4, Durmo 17/9, Manjgafics 14/3. Csere: Walker 9/3, Kerpel-Fronius 6/6, Scherer 5, Meleg -, Henry 4.
Szolnok: Jovanovics 16/6, Eads 12/3, Rudner -, Lukács 14/3, Wiggins 6. Csere: D. Thomas 18/6, Durham 6, Pallai -, Pongó Má. 11/9, Révész -.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Szolnok javára.

DEAC – Zalakerámia ZTE KK 98-93 (26-19, 25-18, 19-24, 10-19, 18-13) – hosszabbítás után
DEAC:
 Edwin 15, Neuwirth 3/3, Drenovac 29/9, Williamson 12, Buljevic 9. Csere: Tadics 10/6, Mócsán 20/9, Hőgye -.
ZTE: Hicks 17/3, Paige 25/6, Szalay -, Ikpe 6, Tóth Á. 18/3. Csere: Osztojics 10, Ona Embo 13/3, Csátaljay -, Csuti -, Keller I. 2, Németh Á. 2.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

Sopron KC – Arconic-Alba Fehérvár 78-97 (23-22, 16-25, 16-27, 23-23)
Sopron:
 Nichols 11/6, Meszlényi -, Griffin 28/15, Gill 9/6, Molnár 10. Csere: Mathis -, Fazekas -, Schöll -, Csendes 3/3, Sidibe 17/9, Sitku -.
Alba Fehérvár: Chambers 17/12, Kass -, Barnett 16/6, Philmore 15/3, Dickey 8. Csere: Vojvoda 33/24, Roberts 7/3, Takács Mi. -, Balogh 1.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az Alba Fehérvár javára.

Forrás: MKOSZ / MTI