A DEAC szétlövés után nyert a Tüskecsarnokban

A listavezető Ferencváros és a vele azonos pontszámmal második Csíkszereda is szoros mérkőzésen diadalmaskodott a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján. Előbbi a Dunaújváros, utóbbi a Brassó otthonában nyert.

Fotó: Mudra László – MAC

A MAC HKB a 2. percben büntetőhöz jutott, miután Izackyt akasztották, de a légiós nem tudta vezetéshez juttatni a hazaiakat.

Az első harmad közepén Novotny emberelőnyben vezetéshez juttatta a DEAC-ot. A második játékrész sokáig a kapusokról szólt, Bálizs és Hetényi kapott gól nélkül teljesített, aztán a felvonás végén Novotny közelről bepiszkálta önmaga és a debreceniek második gólját.

A harmadik harmad közepén Spirko kiugrott, gyakorlatilag eldönthette volna a meccset, de Bálizs nagyon jó ütemben szúrt ki. Az utolsó előtti percben szépítettek a hazaiak, Schlekmann kotorta be a korongot egy Hetényi-védés után.

A rendes játékidő utolsó fél percére a MAC HKB emberelőnybe került, 6 a 4 ellen támadhatott a hosszabbításért, amit az utolsó másodpercekben ki is harcoltak Macaulay révén.

Az eseménytelen hosszabbítás után a büntetők harmadik körében Spirko és Dansereau betaláltak, a negyedikben Dalecky sikeres volt, ellenben Djumic nem.

A DEAC büntetőkkel 3-2-re nyert, csütörtökön a győrieket fogadják. A MAC HKB a 2021-es év utolsó játéknapján az UTE ellen vív rangadót.

Erste Liga:

MAC HKB Újbuda – Debreceni EAC 2-3 (0-1, 0-1, 2-0, 0-0, 0-1) – szétlövés után
Schlekmann (59.), Macaulay (60., emberelőnyben), ill. Novotny (10., emberhátrányban, 37.), Dalecky (65., büntető)

Dunaújvárosi Acélbikák – FTC-Telekom 0-1 (0-0, 0-0, 0-1)