A Debrecen búcsúztatta a Vasast

Az élvonalbeli Debrecen 2-1-re nyert a másodosztályú Vasas vendégeként, így továbbjutott a labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójából.

A találkozón a debreceniek az első félidő végén szereztek vezetést. Nagy Kevint lökték fel a 16-oson belül. Bódi Ádám magabiztosan értékesítette a 11-est, és ezzel megszerezte a vezetést a Loki (0-1).

A 61. percben Borbély ugratta ki Király Botondot, aki két jó csel után 14 méterről a jobb sarokba gurított (1-1).

A 71. percben Bódi legurított egy szabadrúgást Aleksandar Jovanovicnak, aki jó 25 méterről kapura lőtt, a labda megpattant egy hazai játékoson, és így került a hálóba (1-2).

Szanyó Károly, a Vasas vezetőedzője: „Ízelítőt kaptunk abból, hogy milyen futballt kell játszanunk, ha újra az első osztályban akarunk szerepelni. A Debrecen dinamikus, gyors és agresszív futballt produkált. Nem játszottunk alárendelt szerepet, sőt, volt, amikor játékban is ellenfelünk fölé tudtunk kerekedni. Egy fokozattal feljebb kell kapcsolnunk a bajnokikon is és akkor úgy tudjuk abszolválni a szezont, ahogy szeretnénk. Remélem, minél előbb találkozunk a Debrecennel az NB I-ben is. Szombaton Zalaegerszegen egy NB I-es szintű mérkőzést játszottunk, ezért egy-két játékoson éreztem, hogy az utolsó pillanatokban nem úgy ért oda, ahogy kellett volna, de nem akarok erre fogni semmit.  Sok sikert kívánok a Debrecennek a folytatáshoz.”