A Debrecen döntetlent játszott Bukarestben

A Debrecen meglepetésre 29-29-es döntetlent játszott a román CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában, szombaton.

Töpfner
Töpfner Alexandra 7 lövésből 5 gólt szerzett. Fotó: Raluca Malnasi / EHF

A DVSC keretéből Hornyák Dóra és Juhász Kata, a románoktól pedig Grace Zaadi, Elizabeth Omoregie és Vilde Ingstad hiányzott.

Kiválóan kezdtek a vendégek és a 14. percben 7-5-re vezettek, Szilágyi Zoltán vezetőedzőnek hamarosan mégis időt kellett kérnie, mert egy 4-1-es sorozattal fordított, és a meccs során először vezetett a CSM (9-8). Bár a hajdúságiak ezután ismét előnybe kerültek, a csereként beállt norvég kapus, Marie Davidsen bravúrosan védett, erre alapozva 5-1-es sorozattal zárták az első félidőt a bukarestiek (17-14), ami a játék összképe alapján meglepő különbség volt.

A második felvonás elején már öttel is vezetett a CSM, majd a fürgébben és valamivel gyorsabban kézilabdázó magyarok egy 9-3-as szériával a 43. percben már ismét vezettek (23-24). Két perccel a vége előtt döntetlen volt az állás. Catherine Gabriel kivédett egy átlövést, a kipattanót megszerezte csapata, majd Planéta Szimonetta szabaddobásból nem tudott betalálni.

Az utolsó támadás a hazaiaké volt, de eladták a labdát, vagyis a végjátékban nem született több gól, így a Debrecen – amely az utolsó nyolc percben csak egy gólt kapott, a záró öt percben egyet sem – pontot szerzett idegenben.

Vámos Petra hét, Töpfner Alexandra és Kácsor Gréta öt-öt gólt szerzett, Catherine Gabriel hét, Garijela Bartulovic négy védéssel zárt.

Cristina Neagu
Cristina Neagu 18 lövésből kilenc alkalommal talált be. Fotó: Raluca Malnasi / EHF

Adrian Vasile, a CSM Bucuresti vezetőedzője

„Nagyon jó csapat a Debrecen, ezt megmutatta korábban és ezúttal is. Amikor a második félidőben öt góllal vezettünk, akkor kapkodtunk és ellenfelünk ezt kihasználta. Sajnos a szoros meccsek végjátékaiban nem vagyunk elég higgadtak.”

Szilágyi Zoltán, a DVSC vezetőedzője

„Nagyon büszke vagyok a csapatomra egy nagyon szoros meccsen tudtunk pontot szerezni egy európai élcsapat otthonában. Az első félidben nem volt elég agresszív a védekezésünk, ez szünet után változott. A hét a hat elleni szituációkat is meg tudtuk oldani. Volt esélyünk a győzelemre, de elégedettek lehetünk a döntetlen!”

A három győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Debrecen egy hét múlva a CSM Bucuresti-et fogadja a BL csoportkörében.

A DVSC csoportjában a montenegrói Buducnost Podgorica 20-20-as döntetlent játszott a francia Brest Bretagne otthonában. A vendégeknél Háfra Noémi nem talált a hálóba.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 7. forduló:

CSM Bucuresti (román) – DVSC Schaeffler 29-29 (17-14)
CSM:
Eriksson, Glauser, Skurtveit (kapusok), Ailincai 1, Arntzen 5, Dindiligan 2, Flippes 2, Gutiérrez 1, Jensen Östergaard 5, Kobylinska 1, Neagu 9 (2), Nikolics, Pintea 3, Rotaru, Stoica.
DVSC: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Costa, Csernyánszki 1, Füzi-Tóvizi 2, Grosch 3, Haggerty, Hámori 3, Johansson 1, Jovovics, Kácsor 5, Petrus, Planéta, Töpfner 5 (3), Vámos M. 2, Vámos P. 7.

IK Sävehof (svéd)–Odense Handbold (dán) 20-44 (11-21)
Brest Bretagne HB (francia)–WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 20-20 (9-9)

Forrás: dvsckezilabda.hu / EHF / MKSZ / MTI