A Debrecen két góllal nyert a Groupama Arénában

A Debrecen 3-1-re győzött a már bajnok Ferencváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó előtti fordulójának szombati játéknapján, ezzel a harmadik helyre lépett előre.

Debreceni VSC
Fotó: Kovács Péter / DVSC.hu

A 16. percben Megyeri Balázs könnyelmű kirúgása után Ryan Mmaee került nagy helyzetbe, de a vendégek kapusa egy nagy védéssel javította hibáját. A 42. percben több mint 400 perc után kapott gólt a DVSC, ugyanis Pászka Lóránd cselezgetett az ellenfél tizenhatosának jobb oldalán, majd 14 méterről, éles szögből a kapu jobb felső sarkába tekert. Ekkor már Marko Milosevic állt a hajdúságiak kapujában, Megyeri Balázs ugyanis a harmincadik perc után – bal lábának zsibbadása miatt – cserét kért.

A gól után Zachariassen öt méterről a keresztléc fölé bombázott, majd a szünet előtt Marquinhos találatát les miatt nem adták meg.

Az első félidőben a labdabirtoklás aránya és a kapura lövések száma is egyértelmű ferencvárosi fölényt mutatott. Ez a második felvonásban sem változott, de egy könnyelmű hazai labdavesztés és két szép csel után Dorian Babunszki kiegyenlített. Ezzel lendületbe jött és támadásban maradt csapata, amely négy perccel később a vezetést is megszerezte: a vetődő Dibusz Dénes éppen Botka Endre lábára ütötte a labdát, ami Babunszki elé pattant, ő pedig a hálóba továbbította.

Az akciót követően Dzsudzsák Balázs keze megsérült, őt is le kellett cserélni, Hamzat Ojediran folytatta.

A 74. percben büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Bódi Ádám magabiztosan értékesített. A 93. percben Zachariassen a kapufára fejelt, így az FTC kétgólos vereséggel köszönt el saját közönségétől. Erdős József játékvezetőnek egyszer sem kellett felmutatnia a sárga lapot a találkozón.

A DVSC legutóbb 2012 márciusában, két góllal viszont most először nyert az FTC otthonában. A fővárosiak a mostani szezonban először kaptak három gólt egy hazai bajnoki mérkőzésen.

Sztaniszlav Csercseszov, az FTC vezetőedzője

„A csapat le van sújtva. Vannak hiányzóink, de ha kihasználjuk a helyzeteinket, másképp alakulhatott volna. Négy perc alatt két gólt kaptunk… „

Srdjan Blagojevic, a DVSC vezetőedzője

„Gratulálok a játékosoknak a győzelemhez! Megérdemeltük ezt az érzést, ami az elmúlt 8-9 hónap munkájának az eredménye. Jó lehetőség volt ez a meccs arra, hogy megmutassuk önmagunkat. Még nem vagyunk a dobogón végleg, az Újpest elleni találkozó még nehezebb lehet, mint a mostani volt. Remélem, Megyeri Balázs és Dzsudzsák Balázs mihamarabb visszatérhet közénk.”

OTP Bank Liga, 32. forduló

Ferencvárosi TC – Debreceni VSC 1-3 (1-0)
Groupama Aréna, 15 879 néző, v.: Erdős
Gól: Pászka (42.), illetve Babunszki (63., 67.), Bódi (75., tizenegyesből)
Ferencváros: Dibusz – Pászka (Kaján, 83.), Botka, Knoester – Traoré, Zachariassen, Gojak (Mercier, 83.), Marquinhos (Tóth A., 83.), Owusu – R. Mmaee, Lisztes (Sagal, 68.)
Debrecen: Megyeri (Milosevic, 34.) – Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Manrique, Kiziridisz (Varga K., 46.) – Szécsi (Bódi, 61.), Dzsudzsák (Ojediran, 70.), Loncar (Romancsuk, 46.) – Do. Babunszki.

A ZTE elleni sikerével javított helyzetén a Fehérvár

A bennmaradásért küzdő Fehérvár álomszerűen kezdett: a Lirim Kastrati buktatásáért megítélt büntetőt Kenan Kodro értékesítette. A folytatásban a kupagyőztes ZTE birtokolta többet a labdát, azonban a szórványos fehérvári támadásokban valamivel több volt a veszély, ennek köszönhetően még a szünet előtt növelte előnyét a hazai csapat.

Fordulást követően sem sokat kellett várni az újabb Vidi-gólra, Kenan Kodro másodszor volt eredményes. Háromgólos hátrányban is ment előre a Zalaegerszeg, de a Fehérvár magabiztosan őrizte meg vezetését a meccs végéig.

A Fehérvár március 18-a óta először nyert bajnoki mérkőzést. Sikerével a tizedik helyre lépett előre, és egy ponttal előzi meg a vasárnap pályára lépő Budapest Honvédot.

MOL Fehérvár FC – Zalaegerszegi TE FC 3-0 (2-0)
MOL Aréna Sóstó, 6237 néző, v.: Pintér Cs.
Gól: Kodro (3., 11-esből, 49.), Kastrati II (39.)
Fehérvár: Kovács D. – Bese, Csongvai, Stopira, Heister – Flores, Makarenko (Alef, 79.) – Kastrati II, Dárdai (Christensen, 79.), Schön (Houri, 69.) – Kodro (Katona M., 73.)
Zalaegerszeg: Demjén – Huszti, Csóka, Kálnoki-Kis (Lesjak, 40.), Mocsi, Bedi (Ubochioma, 46.) – Kovács B., Szendrei N. (Papp Cs., 72.), Szalay – Németh D. (Mim, 60.), Ikoba (Klausz, 46.)

1. Ferencvárosi TC             32 19   6   7    62-32  63 – bajnok
 2. Kecskeméti TE               31 14  12   5    47-29  54
 3. Debreceni VSC               32 14   9   9    50-39  51