A debreceni Ugrai Roland pontot mentett Pakson

A Paksi FC otthon 3-3-as döntetlent játszott a kétgólos előnyben is lévő Debrecennel az OTP Bank Liga harmadik fordulójában.

Ádám Martin

A kezdés után, a várakozásoknak megfelelően mindkét együttes rögtön felvállalta a nyílt játékot, amíg azonban a hazaiaknak lehetőségeik is adódtak – sőt Kosicky kapustól bravúr is kellett -, addig a vendégeknek csak mezőnyben volt néhány látványos pillanatuk.

A félidő második részében aztán mégis a debreceniek tettek szert kétgólos előnyre, Dzsudzsák Balázs mindkét találatnál főszerepet vállalt.

A csapatkapitány a 27. percben remekül ugratta ki Ferenczi Jánost, a 42. percben pedig ő volt a befejező ember. A paksiak kétgólos hátrányban sem zuhantak össze, és Ádám Martin büntetőjével még a szünet előtt szépítettek.

A szünetben hármat cseréltek a paksiak, és egyiküknek, az előző szezonban gólkirály Hahn Jánosnak öt perc kellett az egyenlítő találat megszerzésére. Lendületben maradt a Paks, a 63. percben pedig Bognár István szabadrúgásból szerzett góljával átvette a vezetést.

A félidő közepén három helyen frissített egyszerre a DVSC, és az egyik csere, a rutinos Ugrai Roland három perccel később egyenlített. A hátralévő idő a mezőnyben jó iramot és küzdelmet, míg a kapuk előtt izgalmas helyzeteket hozott, az eredmény azonban már nem változott.

A Paks ezzel a szezonban két hazai mérkőzésén csupán egy pontot tartott otthon, míg az újonc DVSC három találkozóját követően is veretlen.

Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője: „Sajnos ma nem tudtuk azt a ritmust játszani, amit szoktunk. Körülményesek voltunk picit, és a középpályánk sem volt az igazi, főleg az első félidőben. A Debrecen jól kontrázott, jól futballozott, így igazságos eredmény született végül. Többször is felálltunk már 0-2-ről, tehát most is maximálisan hittünk benne, nem jelent akkora gondot. A fordítás után pedig még további lehetőségeink is adódtak, csak hiányoztak a kiváló egyéni megoldások. A csapatjátékunk sem volt annyira gördülékeny, kényelmesen játszottunk. Nem tudtunk csúcsra pörögni, ennek ellenére nyerhettünk is volna, ugyanakkor a mérkőzés végén még gondokat éreztem, ezért vittem hátra Böde Dánielt. Szerencsére ezek után stabilizálódott a hátsó alakzatunk az utolsó negyedórára. Előtte viszont még a döntetlen is veszélyben forgott. 3-3 után nem az bánt, hogy hármat kaptunk, sokkal inkább, hogy nem rúgtuk meg a negyediket, ötödiket, hiszen lehetőségeink voltak erre, bár tiszta helyzeteink hozzá ma sajnos nem.”

Toldi Gábor, a DVSC vezetőedzője: „Összességében lehet hiányérzetünk, az első félidőben a két gólunk mellett még két nagy lehetőségünk volt, de ezeket nem sikerült kihasználni. Szünet után gyorsan kaptuk a gólokat, de az fontos, hogy fel tudtunk állni a fordítás után. Ebben az óriási melegben nagy munkát végeztek a srácok, a döntetlen reális.”

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Paksi FC-Debreceni VSC 3-3 (1-2)
Paks, 1798 néző, v.: Zierkelbach
Gól: Ádám (45., 11-es), Hahn (50.), Bognár I. (63.), illetve Ferenczi (27.), Dzsudzsák (41.), Ugrai (73.)
Paks: Nagy G. – Kinyik (Kulcsár, 46.), Szélpál, Lenzsér, Szabó J. – Papp (Hahn, 46.), Balogh B. – Sajbán, Bognár I. (Bertus, 76.), Szendrei (Nagy R., 46.) – Ádám (Böde, 57.)
Debrecen: Kosicky – Kusnyír, Poór (M. Nikolics, 46.), Dos Santos (Deslandes, 21.), Korhut (Baráth, 69.) – Bévárdi (Ugrai, 69.), Varga J. (Sós, 69.), Dzsudzsák, Ferenczi – Szécsi, Tischler.

Forrás: DVSC.hu/MTI/Paksifc.hu