A Dinamo Kurszk hét ponttal nyert Sopronban

A Sopron hazai pályán hét ponttal kikapott csütörtökön az orosz Dinamo Kurszktól a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában. Az Európa Kupában ötödik mérkőzésén is kikapott a Cegléd.

Tina Charles 31 pontja mellett leszedett 12 lepattanót is. Fotó: FIBA

Az előző idényben ezüstérmes soproniak eddigi legnehezebb mérkőzésükre készültek, ugyanis az áprilisi, soproni négyes döntő harmadik helyezettje várt rájuk, méghozzá minden eddiginél erősebb kerettel. A Dinamót erősíti a 24 éves amerikai Breanna Stewart, aki idén világbajnoki és WNBA-bajnoki címet szerzett, emellett az észak-amerikai liga legjobbjává is megválasztották.

A kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok Tina Charles a világ egyik legjobb lepattanozója, és 2016-ban a WNBA legjobb dobója lett. Az európai sztárok közül a szerbekkel 2015-ben éppen Budapesten Európa-bajnok Sonja Petrovic emelkedik ki, aki olimpiai bronzérme mellett három Euroliga-trófeát is gyűjtött, és az előző idény legjobbja lett.

Lucas Mondelo spanyol vezetőedző együttese az áprilisi elődöntőben sorozatban 34 győzelem után kapott ki az Euroligában a szintén orosz – és későbbi aranyérmes – Jekatyerinburgtól, a jelenlegi szezonban pedig még ugyancsak vereség nélkül áll. A soproniak az előző idény alapszakaszában kétszer kikaptak a Kurszktól, így a két gárda különmérlege a csütörtöki összecsapás előtt 4/4 volt.

A vendégcsapat a mérkőzés elején megszerzett előnyét – 5-0-val nyitott – magabiztosan őrizte, a magyar bajnok viszont a kezdeti megilletődöttséget követően lőtávolon belül maradt. A második játékrész közepén a spanyol Roberto Iniguez irányította házigazdák átvették a vezetést, és a nagyszünetre minimális előnnyel (32-31) vonulhattak.

A fordulást követően több mint négy percig pontképtelennek bizonyult a Sopron, a harmadik negyedben 0-9-nél szerezte az első kosarát. Azt követően viszont kiegyenlített küzdelem folyt a parketten, a záró felvonás előtt döntetlen (46-46) volt az állás. A negyedik negyed közepén aztán bő egy perc alatt 7-0-s rohammal megléptek az oroszok, akik a végéig megéltek ebből az előnyükből.

Roberto Iniguez: „Gratulálok vendégeinknek, remekül olvasták a mérkőzést, jól használták ki az erősségeiket, különösen a negyedik negyedben. Sokszor kerültünk 5-7 pontos hátrányba, ahonnan egy ilyen csatában nehéz visszajönni, de mi többször is megtettük, amiért büszke vagyok a csapatra! Nem dobtunk elég pontosan, és támadásban hiányzott időnként a kellő agresszivitás. Megértem, hogy ez nehéz, hiszen a védekezés egy Kursk ellen elképesztő energiákat igényel. Elégedett vagyok! Továbbra is jól haladunk az úton, nagy lesz a harc a Kursk mögötti helyekért a csoportban.”

Lucas Mondelo: „Tudtuk hogy nehéz lesz a csoport egyik legjobbjának az otthonában. A védekezés dominált a mai napon. Sokat futottunk és próbáltuk bejátszani a labdát a magas embereiknek a palánk alá, ahol fölényben voltunk. Sok büntetőt is tudtunk ezekből dobni. Gratulálok a Sopronnak, nagyon jól játszottak!”

Fegyverneky Zsófia: „Gratulálok a Kurszk csapatának, nagyon jó munkát végeztek! Tudtuk, hogy szinte tökéletes játék kell ma, de az a pár extra dobás hiányzott, ami egy ilyen mérkőzés megnyeréséhez elengedhetetlen. Remélem a vereség ellenére mindenki élvezte a meccset!”

Tina Charles: „Nagy intenzitású mérkőzést játszottunk, tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz az agresszíven kosárlabdázó Sopron ellen.”

Női kosárlabda Euroliga, B csoport, 5. forduló:

Sopron Basket-Dinamo Kurszk (orosz) 58-65 (12-16, 20-15, 14-15, 12-19)
Sopron Basket: Fegyverneky 9, Turner 12/6, Crvendakic 2, Zahui 15/6, Dupree 7. Csere: Salvadores 10/3, Dubei 3/3, Határ – .
Dinamo Kurszk: Cruz 3, Xargay 8, Petrovic 3, Stewart 5, Charles 31/6. Csere: Kirillova 7/3, Vidmer 4, Prince 4, Anokina –

A Sopron – amely egy hét múlva a török Hatayhoz látogat – két győzelemmel és három vereséggel várja a folytatást, a Dinamo Kurszk 5/0-s mérleggel áll.

Ötödik mérkőzésén is kikapott a Cegléd

A már biztosan kieső Cegléd hazai pályán 95-73-ra kikapott a francia Lyontól csütörtökön a női kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a magyar csapatból Jovana Popovic 25 pontot szerzett.

Az már korábban eldőlt, hogy a ceglédiek – akik elvesztették az első négy csoportmeccsüket – biztosan nem juthatnak tovább az I jelű kvartettből.

Női kosárlabda Európa Kupa, 5. forduló, I csoport:

VBW CEKK Cegléd-Lyon (francia) 73-95 (20-28, 18-23, 15-25, 20-19)

A magyar csapat jövő csütörtökön az öt győzelemmel csoportelső francia BLMA elleni hazai mérkőzéssel zárja kupaszereplését.

Forrás: MTI/wb-sopron.com