A Diósgyőr hajrágóllal nyert Budafokon, az MTK hazai pályán kapott ki

Az első helyen álló Diósgyőr a hajrában lőtt góllal győzött a kupadöntős Budafok vendégeként, a második MTK viszont meglepetésre kikapott a Haladástól a labdarúgó NB II 31. fordulójának csütörtöki játéknapján.

Diósgyőr
Budafokon Lukács Dániel (#10) szerzett győztes gólt. Fotó: Szabó Krisztián / DVTK.eu

Budafokon a 66. percben Beke Péter kapott egy hosszú indítást, az alapvonal felé húzott a bal oldalon, majd éles szögből a kapuba lőtt (1-1).

Hét perccel később a diósgyőriek három cserejátékosa hozta össze az egyenlítést. A Cseke által balról középre játszott labdát a 16-oson belül Könyves megtolta, Jurek Gábor pedig hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba 12 méterről (1-1).

Végül a 91. percben a magasan letámadó Lukács Dániel fülelte le a kapus Gundel-Takács passzát, kapura fordult, rávezette a kapusra a labdát, és a lába között a hálóba lőtt (1-2).

Az MTK gyorsan hátrányba került a vendég Haladás ellen, mely a folytatásban megőrizte kapuját a góltól, a második játékrész közepén pedig bebiztosította győzelmét. A kék-fehérek október 16. óta – 18 veretlenül megvívott meccs után – először kaptak ki a bajnokságban.

A DVTK így négy ponttal vezet fővárosi riválisával szemben és egyre biztosabbnak tűnik a feljutása, mivel hét fordulóval a vége előtt 15 ponttal előzi meg a harmadik Ajkát.

Mátyus János, a Budafok vezetőedzője

„Közel álltunk a pontszerzéshez, és a győzelemtől sem messze, ezért sajog a szívem. Azonban a DVTK olyan brutálisan erős játékoskerettel bír, ami nem véletlenül vezeti lassan az első osztályba őket. A mérkőzés első félideje lecsordogált, talán nem volt túlságosan látványos, ami nem volt nagy baj. A második félidőben a terveink egy nagyon szép támadás végén szerzett gól képében manifesztálódtak.
Viszont a Diósgyőr tudott újítani, komoly játékosok álltak be, és jött az egyenlítés, ami teljesen megérdemelt eredmény lett volna, de fociban nincs volna… A DVTK hatalmas erőket mozgósított, nagy pozitívum, hogy a hatalmas pontbeli előnyük birtokában is győzni akartak. Tudtak újítani, komoly játékosok álltak be. A végén jött a csattanó a Diósgyőr részéről, egy nagy hiba után kaptunk egy gólt.
Nem vagyok boldog, mert vereséget szenvedtünk, de a pályán helytálltunk.”

Kuznyecov Szergej, a Diósgyőr vezetőedzője

„Izgalmas mérkőzést játszottunk, az utolsó percig érdekes lehetett a szurkolók számára a találkozó.
Az történt amire számítottunk, a Budafok mélyen védekezett, és ebből próbált támadni. Sajnos egy gyors ellentámadásból kaptunk egy gólt, de a csapat megmutatta, hogy van benne karakter. A játékosok nem adták fel, tartották magukat ahhoz, hogy nem az a fontos, hogy mi történik, hanem az a lényeg, hogyan reagálunk rá. Az utolsó pillanatban némi szerencsével szerzett góllal nyertünk, de ha azt nézzük, mennyi munkát tettünk a mérkőzésbe, akkor bátran mondhatjuk, hogy megérdemelten. Több helyzetet dolgoztunk ki, jobban játszottunk, és az őszi mérkőzéshez hasonlóan a közvetlenül a lefújás előtt szerzett góllal nyertünk, még ha egy kicsit másmilyen típusúval.”

Békéscsabán a 21 éves Magyar Zsolt duplájával nyert a Csákvár, az Ajka ugyanakkor nem tudott gólt szerezni Szegeden.

A Kozármisleny Gránitz Patrik 91. percben szerzett találatával nyert Mosonmagyaróvár ellen, Márton Gábor csapata az előző fordulóban a kupadöntős Budafoki MTE ellen nyert, így megelőzte a Dorogot és a Békéscsabát is.

A következő fordulóban az MTK Siófokon vendégszerepel, míg a Diósgyőri VTK a Mosonmagyaróvárt látja vendégül. Az FC Ajka a Pécsi MFC-t fogadja a városi sportcentrumban.