A Dunaújváros 14, míg a Siófok 13 góllal nyert idegenben

A Siófok KC 13 góllal győzött a Vác otthonában a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjében, a második forduló szombati, első mérkőzésén, míg a Dunaújváros csapata 14 góllal győzött a svájci Spono Eagles otthonában.

A Vácon győztes Siófok KC csapata

A VÁc és a Siófok legutóbb egy hónappal ezelőtt találkozott egymással, akkor a váciak nagy bravúrral 29-28-ra győztek Siófokon. Az ifjúsági világbajnoki ezüstérmes Kuczora Csenge azon a mérkőzésen hat gólt dobott, de múlt szerdán súlyosan megsérült a térde, így a komoly vállsérüléssel bajlódó Barján Biankához hasonlóan ezúttal hiányzott a hazaiak közül.

A váciak ezúttal is négy, a vendégek viszont 13 külföldi játékost neveztek a meccsre.

Eleinte jól tartotta magát a házigazda, de Szilágyi Zoltánnak a 13. percben időt kellett kérnie, majd cserékkel is próbálkozott, mert az erőviszonyoknak megfelelően a gyorsabban és pontosabban kézilabdázó siófokiak elléptek tőlük (6-9). A vendégcsapat világ- és Európa-bajnok kapusa, a norvég Silje Solberg bravúrosan védett, és bár a túloldalon Suba Sára és Kácsor Gréta is remekül játszott, a szünetben magabiztosan vezetett a Siófok (12-18).

A második félidő elején tíz percen keresztül felváltva születtek a gólok, de amikor a vendégek ismét produkáltak egy 4-0-s sorozatot, Szilágyi ismét időt kért és cserélt. A játék képe ezt követően sem változott, a különbség a tíz gólt is meghaladta, így minden bizonnyal már a visszavágó előtt eldőlt a párharc (22-35).

Női EHF Kupa, selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:

GVM-Europe Vác – Siófok KC 22-35 (12-18)
Vác: Arenhart, Suba (kapusok), Barján, De Souza 3, Diószegi 3, Hámori, Helembai 3, Iván 1, Jovetic 2, Kácsor 5, Káldy, Radosavljevic 2, Szabó K. 1, Szamoránsky 1, Szondi 1.
Siófok: Solberg, Dedu (kapusok), Aoustin 5, Barkóczi, Böhme 2, Drabik, Elghaoui 1, Geiger 2, Gonzalez 1, Janjusevic 2, Jezic 4, Kmirova 2, Kobetic 9, Nze-Minko 6, Perianu 1, Sárosi

A párharc visszavágóját jövő szombaton, 18 órától rendezik Siófokon.

A Dunaújváros is eldöntötte a továbbjutást

A vendég magyar csapat tíz percet követően Szekerczés Luca vezérletével, három 3-0-s sorozattal ellépett ellenfelétől, és a szünetben már öt góllal vezetett.

A második félidő első gólját a svájciak szerezték, utána viszont tíz percig nem találtak a kapuba. A Dunaújváros remek védekezéséhez hatékony támadójáték társult, és egy 11-1-es sorozattal tulajdonképpen eldöntötte a meccset. A folytatásban a magyaroknak csak arra kellett ügyelniük, hogy megőrizzék előnyüket, és mivel ezt megtették, már a visszavágó előtt biztos továbbjutónak érezhetik magukat.

A Spono Eagles legeredményesebb játékosa a német Carina Aselmeyer volt hét góllal.

Spono Eagles (svájci)-Dunaújvárosi Kohász KA 21-35 (11-16)
Spono: Schüpbach, Troxier 1 (kapusok), Amrein 2, Aselmeyer 7, Calchini, Hauptin 1, Irman 1, Marku 1, Spaar 2, Wey 2, Wick 1, Wyder 2.
DKKA: Tomasevics, Csapó (kapusok), Bouti 2, Cifra, Dombi 2, Ferenczy 2, Grosch, Kazai 3, Klujber 6, Molnár 4, Nick 1, Sirián, Szalai 4, Szekerczés 10.

A visszavágót jövő szombaton, 16 órától rendezik.

Forrás: MKSZ/MTI