A DVTK győzelemmel, a MAC Újbuda vereséggel kezdett

A DVTK Jegesmedvék csapata győzelemmel, a MAC Újbuda pedig vereséggel mutatkozott be a szlovák jégkorongliga (Tipsport liga) 2019/20-as idényében pénteken.

Fotó: Szabó Krisztián/DVTK.eu

Péntek este a HKM Zvolen ellen megkezdte az alapszakasz mérkőzéseinek sorozatát a DVTK Jegesmedvék. A találkozó első perceiben a kemény ütközések és a távoli lövések vették át a főszerepet, majd a 6.percben Beach ellen szabálytalankodott Corrin, így az első kiállítás is megszületett. Ebből az emberelőnyből még nem sikerült betalálni, nem úgy, mint a másodikból. Mráz kiállítása után Davis Vandane lőtt hatalmas gólt a kékvonalról volt csapatának (1-0).

A találkozó felénél kezdte átvenni az irányitást a zólyomi együttes, a nyomás pedig a 33. percben góllá érett. Kelemen kapta meg a korongot a kapuval szemben, lövése pedig a bal sarokban kötött ki (1-1). Ezt követően ismét Magosi Bálinték voltak kezdeményezőbbek a kapuknál, a 37. percben pedig sikerült is visszavenni a vezetést. Francis Beauvillier nagy sebességgel lépett ki a pálya jobb oldalán, remek keresztpassza után pedig Vas János továbbította a korongot a kapuba közelről (2-1).

Marcel Rodman, a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője: „Jól és agresszívan kezdtük a meccset, nagy tempóval. Az első 30 percet egyértelműen mi irányítottuk, azután viszont átvette az irányítást az ellenfelünk. Sok kiállítás volt a meccsen, ezeket a jövőben jobban kell kezelnünk és az emberelőnyös játékunkon is javítani kell. Néhányan több, néhányan kevesebb jégidőt kaptak a kiállítások miatt, de mindenki kivette a részét a győzelemből. A meccs hajrájában igazi karaktert mutattunk, rengeteg lövést blokkoltunk, kettős emberhátrányt védekeztünk ki, ami azt mutatja, hogy helyén volt a szívünk.”

Chris Langkow révén a MAC szerezte meg a vezetést az első harmad derekán, és bár Jesse Gabrielle emberelőnyből egyenlített, a második periódus közepén megint a magyar csapatnál volt az előny – Langkow ezúttal emberhátrányból talált be.

A harmadik harmad Kale Kerbashian egyenlítő góljával kezdődött, majd hat perccel a vége előtt Judd Blackwater – aki 2015-ben rövid ideig a Fehérvár centere volt – a nyitraiak győztes gólját is beütötte.

Majoross Gergely, a MAC Újbuda vezetőedzője: „Az első két harmadban nagyon jók voltunk, az öt emberünk végig együtt tudott maradni és mozogni, sok időt töltöttünk a támadóharmadban és sok helyzetet dolgoztunk ki. Mindent meg tudtunk valósítani, amin dolgoztunk, egy kivételével: nem lőttünk elég gólt – ennyi helyzetből többet kellett volna. A záró harmad már inkább a Nyitráé volt, s bár ott is volt sanszunk a három-egyhez, hoztunk néhány rossz döntést, amiből ők lőttek két gólt. Összességében jó visszajelzés volt ez a meccs, de hatékonyabbnak kell lennünk, és a meccs végéig kell koncentrálnunk!”

Tipsport liga:

DVTK Jegesmedvék-HKM Zvolen (szlovák) 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
Gól: Vandane (10.), Vas (37.), ill. Kelemen (33.)

HK Nitra (szlovák)-MAC Újbuda 3-2 (1-1, 0-1, 2-0)
Gól: Jesse Gabrielle (19., emberelőnyben), Kale Kerbashian (42.), Judd Blackwater (55.), ill. Chris Langkow (14., emberelőnyben, 32., emberhátrányban)

Már a második fordulóban találkozik a MAC és a DVTK

Nyert az FTC, kikapott az UTE

Házigazdaként nyert a címvédő FTC, míg az UTE kikapott a jégkorong Erste Liga 2019/20-as szezonjának pénteki nyitányán.

A ferencvárosiak 3-1-re győzték le a gyergyói csapatot, az újpestiek a Hokiklub Budapesttel szemben maradtak alul. A Vasas Brassóban szenvedett háromgólos vereséget, a Dunaújvárosi Acélbikák csapata pedig kiadós verésben részesítette székesfehérvári vendéglátóját, a Titánok együttesét.

Erste Liga:

FTC-Telekom – Gyergyói HK (román) 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)
Pavuk Attila (2.), Nagy Gergő (12., emberelőnyben, 53.), ill. Imants Lescovs (28., kettős emberelőnyben)

UTE-Hokiklub Budapest 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)
Gól: Eric Pance (22.), ill. Szappanos Dávid (36., emberelőnyben), Szűcs István Gábor (59., ee.)

Corona Brasov (román) – Schiller-Vasas HC 4-1 (3-1, 0-0, 1-0)
Fól: Wacey Rabbit (17.), Péter Balázs (18.), Molnár Zoltán (18.), Jean Francois Plante (49.), ill. Schmál Kristóf (14.)

Fehérvári Titánok-Dunaújvárosi Acélbikák 1-7 (0-2, 1-1, 0-4)
Gól:  Madácsi Benedek (28., embereőnyben), ill. Nico Vuorujarvi (3., 36., emberhátrányban), Silló Arnold (12., 56.), David Joseph Mazurek (41., emberhátrányban), Grant Douglas Baker (45., emberelőnyben), Somogyi Balázs (48.)

Ötgólos vereséggel rajtolt a Fehérvár

A Hydro Fehérvár AV19 ötgólos vereséget szenvedett a címvédő Klagenfurt vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) 2019/20-as szezonjának pénteki nyitányán.