A DVTK hosszabbításban, a Győr rendes játékidőben kapott ki

A DVTK hosszabbítás után két ponttal kikapott Zaragozában, míg a Győr a Bologna vendégeként maradt alul szerdán a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában.

DVTK
Milica Jovanovic, Ana Tadic és Tomán Petra a Zaragoza-DVTK mérkőzésen. Fotó: FIBA

Az NB I-ben még veretlen DVTK szenzációs szezont fut az Euroligában is, ahol az előző nyolc forduló során mindössze egyszer kapott ki – méghozzá a címvédő és toronymagas esélyes török Fenerbahcétól. A Zaragoza sem panaszkodhat, mivel újonc létére 6/2-es győzelmi mérleggel büszkélkedhetett, így az előzetes várakozásokra rácáfolva a két gárda második összecsapása igazi rangadónak ígérkezett. Októberben a miskolciak itthon 66-63-ra nyertek.

Az NB I-ben bronzérmes DVTK szerdán is nagyot küzdött Spanyolországban, de végül hosszabbításban kikapott.

58-58-nál vágtak bele a csapatok a hosszabbításba

Aleksa Gulbe egy hárompontossal szerzett leheletnyi előnyt a hazaiaknak, de Kaila Charles 2+1-es megoldásával újra egál lett (61-61). Tadic csak az egyik büntetőjét dobta be, de a Zaragoza eladta a labdát és Lelik Réka közelije sikeres volt, így 61-64-re módosult az eredmény.

Hazai oldalon Ortiz dobott ziccert, majd Holesinska a vonalról volt sikeres, így az előny újra ott volt (65-64). Aho Nina tempójára Holesinska triplával válaszolt (68-66). Fiebich büntetői után Charles bedobta a ziccert, de 5.6 másodperccel a vége előtt még mindig 70-68-ra vezetett a Zaragoza. Az utolsó pillanatokban nem sikerült változtatni az eredményen, így 70-68-ra megnyerte a Zaragoza a találkozót.

A két csapat most azonos pontszámmal a második-harmadik helyen áll. Völgyi Péter vezetőedző együttese jövő szerdán a Juhász Dorkát sérülés miatt nélkülöző olasz Schiót fogadja.

Völgyi Péter, a DVTK vezetőedzője

„Gratulálok a Zaragozának. Egy nagyon kemény és fizikális egylabdás mérkőzést játszottunk. Sajnos fejben és fizikailag is elfáradtunk a végére, több üres dobást is elhibáztunk. Öröm az ürömben ugyanakkor, hogy – amennyiben számítani fog – egy pontnyi előnyt megtartottunk az egymás elleni eredmények tekintetében.”

A B csoportban a sereghajtó Győr a mérkőzés előtt 3/5-tel álló Bolognához látogatott, amely októberben 85-74-re győzött a Városi Egyetemi Csarnokban. A magyar együttes ezúttal végig futott az eredmény után, és hat ponttal maradt alul, 1/8-ra rontva győzelem/vereség mérlegét. Cziczás László vezetőedző tanítványai egy hét múlva a cseh USK Praha otthonában lépnek pályára.

Női kosárlabda Euroliga

9. forduló

A csoport:

Casademont Zaragoza (spanyol) -– DVTK Hun-Therm 70-68 (17-12, 16-18, 12-11, 13-17, 12-10) – hosszabbítás után
Zaragoza:
Ortiz 12, Pivec 5, Gulbe 8/3, Fiebich 14/3, Diallo 15. Csere: Lacorzana 3, Holesinska 8/6, Gimeno 3, Hermosa-, Geldof 3/3.
DVTK: Charles 19/6, Aho 4, Lelik 13/3, Garbin 8/6, Tadic 2. Csere: Grigalauskyte 2, Tenyér 3/3, Toman-, Jovanovic 17/9.

B csoport:

Virtus Segafredo Bologna (olasz) – SERCO Uni Győr 76-70 (28-17, 18-23, 18-13, 12-17)