A DVTK kikapott a Mersintől

Az újonc DVTK hazai pályán nagy csatában kikapott a favorit török Mersintől csütörtökön a női kosárlabda Euroliga 11. fordulójában.

Arella Guirantes
Arella Guirantes. Fotó: FIBA

A DVTK egy hete nagy csatában megnyerte odahaza a B csoport magyar rangadóját a címvédő Sopron Basket ellen, Völgyi Péter tanítványai hosszabbítás után gyűrték le riválisukat, és 6/4-re javították győzelmi mutatójukat. A Mersin ugyanilyen mérleggel érkezett Miskolcra, a két gárda törökországi összecsapásán 77-58-ra a rivális győzött novemberben.

A miskolci meccset is az ellenfél kezdte jobban, a Puerto Ricó-i Arella Guirantes irányította hazaiak végig futottak az eredmény után a nyitónegyedben. A palánk mögötti „kemény mag” által hangosan buzdított Diósgyőr a 14. percben, 29-27-nél vezetett először, majd a nagyszünetben az őszi világbajnokságon is szerepelt Guirantes 14. pontjával 41-40 volt az állás.

Térfélcsere után a mesés költségvetésű, sztárokat összevásároló Mersin – melynek kispadján a Sopronban is megfordult Roberto Iniguez ült – egy 6-0-s rohammal nyitott, de Bernáth Réka kosaraival ismét felzárkóztak a magyarok.

Az utolsó játékrész 56-60-ról indult, a szintén magyar válogatott Aho Nina szórta a triplákat, s a hajrá minden addiginál nagyobb izgalmakat hozott. Másfél perccel a vége előtt, Guirantes 21. pontjával a házigazdák újra átvették a vezetést (75-74), 13 másodpercnél a kétszeres WNBA-bajnok DeWanna Bonner duplájával megint a Mersin volt előrébb (77-78), az utolsó DVTK-támadásból pedig már nem sikerült kosárra dobni a labdát.

Völgyi Péter, a DVTK vezetőedzője

„Szerintem egy nagyon jó meccset játszottunk ma is, igazi világsztárok voltak a túloldalon, ettől függetlenül helytálltunk és csapatként nagyon jól összeállt a védekezésünk és a támadásunk is ötletes volt a második félidőben. Sajnálom, hogy a végjátékot nem sikerült lemenedzselni, nem jól osztottuk el a faultokat és igazából főleg Bonnert nem sikerült kizökkenteni a játékából. Egy picit úgy éreztem, túlságosan tiszteljük az ellenfelünket és a játékvezetői hármas picit segítségére volt ebben a Mersinnek, nem minket segítettek ma. Megyünk ma, hiszen szombaton már a PEAC vár ránk, sajnálom, hogy a nagyon hosszú veretlenségünk így szakadt meg, megyünk tovább.”

Bernáth Réka
Bernát Réka. Fotó: FIBA

Bernáth Réka 15 pontig jutott

„Nagyon kemény mérkőzés volt, büszke vagyok a lányokra, hiszen harcoltunk és nem adtuk fel. Ebből a mérkőzésből csak tanulni tudunk és fejlődni. Sajnálom, hogy kikaptunk, bár ez benne volt a pakliban a jobb játékosokból álló csapat ellen, ennek ellenére fáj ez a vereség.”

Roberto Iniguez, a Mersin vezetőedzője

„Először is gratulálok a DVTK-nak, nagyon jól játszottak ma, tudtuk, hogy kemény ellenfelek lesznek, hiszen ebben a csarnokban januárban a Schiot és a Sopront is két vállra fektették. Nekünk elsődleges célunk bejutni a negyeddöntőbe, ehhez minden győzelemre szükségünk van a hátralévő meccseken, nagyon fontos sikert arattunk ma. Büszke vagyok a csapatomra, jól játszottunk, a Diósgyőrnek pedig gratulálok a mérkőzéshez és a hangulathoz is.”

Női kosárlabda Euroliga

B csoport, 11. forduló:

DVTK HUN-Therm – CBK Mersin (török) 77-78 (22-25, 19-15, 15-20, 21-18)
DVTK:
Green 10, Aho N. 11/9, Garbin 10/6, Guirantes 21/9, Bernáth 15/6. Csere: Aho T., Kányási 2, Grigalauskyte, Kiss 8.
Mersin: Cornelius 9/3, Gray 13, Hollingsworth 4, Hayes 12/6, Bonner 25/3. Csere: Yalcin, Takmaz 3, Fitik, Atas 9/9.

A miskolci együttes kedden a spanyol Gironát látja vendégül.

Nyolcpontos pécsi hátrány az Európa Kupa nyolcaddöntőjében

A pécsi együttes történelmi lehetőség előtt állt, ugyanis a klub 2012-es alapítása óta először juthatott be a negyeddöntőbe a második számú kontinentális kupasorozatban.

A csütörtöki találkozó első öt perce nem ezt a forgatókönyvet jósolta, ugyanis a francia bajnokság éllovasa 10-2-re elhúzott. Jovan Gorec vezetőedző együttese – amely odahaza még veretlen az idény során – azonban hamar összeszedte magát, és a válogatott Kiss Virág révén a 8. percben átvette a vezetést. A folytatás kiegyenlített küzdelmet hozott, hol az egyik, hol a másik csapat volt egy-két ponttal előrébb. A nagyszünetben 34-36 volt az állás, Kiss pedig a mezőny legjobbjaként 12 pontnál tartott.

Fordulás után kilenc ponttal meglépett az ellenfél (42-51), főként a nyaranta a WNBA-ben szereplő amerikai Kamiah Smalls és Kennedy Burke kosaraival. Az 50-55-ről induló zárószakaszban a PEAC már hasztalanul próbálta utolérni riválisát, végül nyolcpontos hátránnyal zárta a párharc első felvonását, és nehéz helyzetből várja a folytatást.

Női kosárlabda Európa Kupa

Nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

NKA Universitas PEAC-Villeneuve d’Ascq LM (francia) 66-74 (13-12, 21-24, 16-19, 16-19)
PEAC
: Kiss 20, Katanic 2, Calhoun 7/3, Wentzel 18/3, Burdick 4. Csere: Simon 8/6, Szücs 7/3, Sanchez.
Villeneuve-d’Ascq LM: Smalls 24/9, Diaby 6, Ben Abdelkader 2, Burke 15/6, Salaun 12/6. Csere: Djekoundade 8, Hirsch 4, Diallo 3.

A visszavágóra szerdán kerül sor Villeneuve d’Ascq-ban.

Az Euroliga alatt a második vonalnak számító EK csoportköréből a Pécs és a Győr is továbbjutott, a kieséses szakasz első köréből azonban csak a baranyaiak léptek tovább, a szlovák Piestanske Cajky elleni kettős győzelemmel. A Győr mindkétszer kikapott a török Galatasaraytól és búcsúzott.

Forrás: DVTK.eu / FIBA / MTI