A Falco KC nagy csatában nyert Szolnokon

A magyar válogatott Váradi Benedek utolsó másodperces kosarával a Falco egy ponttal nyert a címvédő Szolnok vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján a felsőházban.

Milosevic Váradinak ütötte el a labdát a feldobás után, így másodpercek alatt megszerezte a vezetést a Szombathely. Bekezdtek a csapatok, potyogtak a kosarak, eleinte a Falco vezetett, aztán Vojvoda rákapcsolt, és az ötödik percben már 16-12 volt az állás. Fordítottak a sárga-feketék, aztán 22-18-nál Andric veszekedett, és kapott technikait. Az extrát játszó Váradi harmadik hármasával 24-24-gyel ért véget az első negyed.

Tóth Ádám büntetőivel újra az Olaj vezetett. A 13. percben 28-31, időt kért Alekszics. Továbbra is hol a Szolnok, hol a Falco vezetett. A 18. percben, Perl hármasa után, 38-42-nél Alekszics újra időt kért. A félidő végén Perl büntetőzhetett, ráadásul háromszor, mindannyiszor sikeresen, így a szünetben 44-45 volt az állás.

Milosevic tizenötödik pontját szerezte, de a fault utáni büntetőt kihagyta. Továbbra is csak tüzeltek a csapatok. Fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak a felek. A huszonnyolcadik percben, 62-58-nál a vasiak kértek időt. Hiába, 67-60-ról indult a záró felvonás.

Airington büntetőivel kialakult a legnagyobb különbség, amely már súrolta a tízet. Nagyon kellett Govens hármasa a Falcónak, Andric azonban gyorsan válaszolt egy duplával. Ment az adok-kapok rendesen, 73-68-nál az Olaj kért időt. Balmazovics harmadik hármasával 76-74-re megint visszajött az ezüstérmes. Sőt a harminchetedik percben a szerb légiós ki is egyenlített. 82-83-nál Okorn kért időt, Perl tiszta ziccerével újra a vasiak jártak előbbre. Milosevic betalált, de a slusszpoén ezúttal a Falcóé volt. Váradi utolsó másodperces középtávolijával nyertek a vasiak, akik 21 tétmérkőzés után újra megszakították a Tisza-partiak hazai veretlenségét, és nagy lépést tettek a második hely felé.

Dragan Aleksic: Kemény, hajtós meccs volt, más összetételű, más játékot mutató Falcora számítottunk, amely tulajdonképpen azzal nyert, hogy jobban szedte a támadólepattanókat, pedig sokszor igazi center nélkül játszott. Még sok van hátra, megyünk tovább. Készülünk a hátralévő két középszakaszbeli meccsre és természetesen a playoffra.

Gasper Okorn: Kemény, férfias, egylabdás mérkőzést játszottunk Szolnokon, és a végén nekünk volt meg az a bizonyos labdánk a győzelemhez. Nagyon fontos csatát nyertünk meg, de a háború kimenetele még mindig nem dőlt el.

Férfi kosárlabda Nb I, Felsőházi középszakasz, 8. forduló:

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84-85 (24-24, 20-21, 23-15, 17-25)
Szolnok: Airington 12/3, Vojvoda 16/9, Malesevics 5/3, N. Milosevic 26/9, Andric 15. Csere: Kovács 6/6, Tóth Á. 4, Rudner -.
Falco: Curry 13/9, Perl 15/3, Váradi 17/9, Bruinsma 11/3, Tóth N. 4. Csere: Govens 9/9, Balmazovics 13/9, Bíró 3/3.

1. Falco KC Szombathely 7 6 1 621-511 56 pont
2. Egis Körmend 5 4 1 438-389 55
3. Szolnoki Olaj KK 6 2 4 483-529 54
4. JP Auto-Jászberényi KSE 6 1 5 406-503 50
5. Pécsi VSK-VEOLIA 6 2 4 465-481 48

Forrás: Nyugat.hu/szolnokiolaj.hu